İNTERNET HABER

Gerçek Gündem yayından neden kaldırıldı?


02 Haziran 2008

Pazar akşamları Flah TV "de yayınlanan Verso Araştırma Başkanı Sn. Erhan Göksel"in katılımıyla yayınlanmakta olan tartışma programının yayından kaldırılmasına  sessiz sedasız  karar verilmiş. Karar verilmiş verilmesine de, kimsenin programın başlayacağı saate kadar bu durumdan haberi yoktu.

 
Ne yalan söyliyeyim program bir çoklarımız gibi ben de de tiryakilik yaratmıştı.Pazar akşamı nerede olursak olalım mutlaka 22:45 de evde olacak şekilde kendimizi ayarlıyor ve Erhan Göksel"in cesurca açıklamalarını dinliyorduk.
Her defasında da kendi aramızda "Erhan Göksel"in ipini acaba ne zaman çekecekler  ?' diye tartışıyorduk. Anlaşılan o ki  gerek program yapımcıları, gerek Flash TV ve gerekse Erhan Göksel bugüne kadar yapılan  yoğun baskılara ancak bugüne kadar dayanabildiler.
 
Ve beklenen oldu…
 
Her zaman ki gibi hükümet kendi aleyhine karşı elinde belgelerle konuşan bir vatandaşı susturdu.

Aynı Emin Çölaşan"a ve muhalif bir çok yazara yapıldığı gibi…

 

Programın kaldırılma gerekçesi ise daha ilginç .Flah TV "de programın yayın saatinde şu alt yazı geçmekteydi; " Ülkemizde yaşanan yüksek gerginlik ortamına, yeni iddialar ve polemik konuları ile ilave gerilimler getirilmesinde yarar görülmediği için; çok büyük bir ilgi ile izlenen programın yayından kaldırılmasının doğru olacağı değerlendirilmiştir."

 

Yani devlet erkanı ülkede "yüksek gerilim" ortamı olduğunun ve  çok sevip ,ağızlarından düşürmedikleri  istikrarın bozulduğunun farkındalar.

 

Programın yayından kaldırıldığını okuduğumda internetten FlashTV "ye ve Verso Araştırma Şirketinin sitesine girmeye çalıştım,ama ne mümkün.
 

Fakat aklımın bir köşesi hep neden,niçinlerle dolu olduğundan sabah gözümü açar açmaz tekrar Verso Araştırma Şirketinin internet adresine girdim.Ve işte Erhan Göksel"in gerçek gündem yaratacak konu ile ilgili açıklaması ;

Gerçekleri güzel bir gelecek için haykırdığım GERÇEK GELECEK programını, “birileri” yayından kaldırttı.  Belki, işin içinde CHP bile olabilir, baksanıza telekulak meselesini son durumda sulandıran başlıca etmen bizzat Deniz Baykal oldu. Yaşlı bir parti sekreterinin telefonunun açık unutmasını, sanki devletin ayıbı gibi göstermeye kalktı.

Devletin ne yaptığı değil, siyasilerin ne yaptığı ve devlete ne yaptırdığı önemlidir. Devletin direksiyonunda siyasiler, Başbakan vardır. Deniz Baykal, CHP genel Sekreteri Önder Sav"ın geçen hafta “Peygamberimiz Hz. Muhammed"e ve dinimize yaptığı”  kabul edilemez açıklamanın kamuoyuna yansıması üzerine, Sayın Sav"ın unutkanlığından prim yapmaya kalktı ve bu olayı da örtbas etmek ve gündemi değiştirmek için çaba harcayarak; benim, asıl Başbakan tarafından üstü örtülmeye çalışılan Anayasa Mahkemesi"nin Başkan Yardımcısı Osman Paksüt"ün dinlenmesi olayıyla ilgili iddiaları dillendirmemin de üstü bu vesileyle örtüldü. Yayının kaldırılması konusunda baskıların, benim Cuma günü (30 Mayıs)  basın toplantımın ve Başbakan hakkında “görevi ihmal ve kötüye kullanmak”tan Ankara Cumhuriyet Savcılığı"na suç duyurusu yapmama denk gelmesi de tesadüf olmasa gerek.