İNTERNET HABER

Gelecek İnternet'tir


26 Nisan 2008

25 Nisan Perşembe günü İnternet Medyası Derneği tarafından Hilton Oteli'nde ''Gelecek İnternettir'' konulu toplantı düzenlendi.  Haber sitesi sahibi ve internet Medyası Derneğinin bir üyesi olarak toplantıya ben de  bizzat katıldım.

 

 

 Toplantının  açılış konuşmasını yapan  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,  bundan 15 yıl önce 12 Nisan 1993 tarihinde ABD ile ilk internet bağlantısının gerçekleştirildiğini, dolayısıyla Nisan ayında internet haftası etkinliklerinin düzenlenmeye başladığını hatırlattı.

Bakan konuşmasında "Sallama dönemi bitti. İnternet medyası anında ortaya çıkarıyor" dedi.

Gelecek İnternettir konulu toplantının ” İnternet ve Medya “ bölümünün  panelistleri Mehmet Barlas, Mehmet Ali Birand, Erdoğan Aktaş, Abdurrahman Dilipak, Ercüment İşleyen ve Serdar Kuzuoğlu idi.

 

Tüm panelistlerin teker teker söz aldığı toplantıda internetin incelikleri ve sonsuzluğu tartışıldı.

 

Bu arada toplantının düzenlenmesine ön ayak olan İnternet Medyası Derneği Başkanı Hadi Özışık"ı buradan tebrik etmek istiyorum. Son derece anlamlı ve dolu dolu bir program hazırlamışlar.

 

Şunu da hatırlatmak istiyorum ki,  Türkiye"nin ilk haber sitesini kuran merhum Ufuk Güldemir"e biz işsiz kalan gazeteciler çok  büyük teşekkür borçluyuz ….
 
Bizlere okuyucularımızla kucaklaşma olanağı sağlayan yepyeni bir ufuk açtı. Ayrıca birbiri ardına açılan haber siteleri sayesinde bir çok gence de iş olanağı sağlanmış oldu.

 

Hilton otelinde düzenlenen toplantının ikinci bölümü “ Hayatımızın bir parçası internet”  adı altında olup, panelistler şöyleydi; Dr. Mahmut Kurşun ( Ciner Bilgi Grubu Başkanı ), Lokman Ayva ( AK Parti İstanbul Milletvekili), Ayşe Ufuk Ağar ( TTNet Genel Müdür Yardımcısı), Mehmet Toros ( Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı), Ömer Boz ( TİB İletişim Uzmanı), Uğur Şeker ( Zap Medya Genel Müdürü )

 

Toplantının bu bölümünde benim en çok ilgimi çeken konuk AK Parti İstanbul Milletvekili ,görme özürlü Lokman Ayva idi. Uygun bir zamanda Lokman bey ile röportaj yapmayı çok isterim.Çünkü bu kadar kendi ile barışık, görme özrünü karşısında ki insana hissettirmeyen bir kişiyle tanışmak son derece ilginçti.
Hele bir de milletvekili ise…

Sevgili okuyucular inanmayacaksınız ama, Sayın  Lokman Ayva interneti sizin benim gibi son derece ilginç bir yöntemle kullanmayı başarıyor.

Nasıl mı?

Şu an Türkiye"de bir tek kendisinde olan bir minik klavye ile.Konuşması esnasında cep telefonu ile bir arada kullandığı klavyeyi  bizlere de tanıttı.

 

Sözün kısası  internet  gelecekdir. Hatta gelmiştir…

Unutmayın bu sonsuz dünya da size,bana, hepimize yer var.