İNTERNET HABER

Fanatizme karşıyım !


17 Nisan 2008

 

 

“ Evet bugüne kadar bu ülkede kimse “dinci” olduğu için öldürülmedi. Ama dinsiz diye öldürülen veya kendine “ dinci “ diyen insanlar tarafından katledilen çok insanımız var.

 

Bu ülkede kimse “ oruç tutuyor “ diye rahatsız edilmedi, saldırıya uğramadı, öldürülmedi.. Ama Anadolu"nun şu veya bu kasabasında “ oruç tutmuyor” diye saldırıya uğramak neredeyse sıradan polis olayı haline geldi. Bu ülkede “ Neden namaz kılıyorsun” diye, kimse kimsenin yakasına yapışmadı. Ama Anadolu"nun şu veya bu kasabasında , şehrinde namaz kılmayan insanlara en azından yan gözle bakıldığını biliyoruz. Bu ülkenin sokaklarında hiçbir kızı, kadını “ Neden türban takıyorsun “ diyen fanatiklerin tacizine , saldırısına uğramadı. Ama mini etek giyen kızları o kadar rahat olamadı. Bırakın sokakta ki fanatiği, meczubu, kendini bilmez bazı polislerden mini etek giyiyor diye dayak yiyen kızlarımızla ilgili haberleri hep birlikte okuduk.

Bu ülkede hiçbir insan “ Müslüman din adamı olduğu için öldürülmedi. Ama “ Hırıstiyan “ bir din adamı,  hem de mabedinin içinde katledildi.

 

Evet, önümüzde böyle bir bilanço var. Ve bu fanatizm çetelesinin son maddesi de dün yazıldı.

 

Bugüne kadar hiçbir hakim veya savcı, dindarların lehine karar verdi diye cinayete kurban gitmedi. Ama  Danıştay"ın türbanla ilgili kararını veren beş üyesi, toptan katliam saldırısına uğradı. Bu çeteler karşısında tarafsız kalmamız mümkün mü? “

 

 

Sevgili okuyucular , yukarıda satırları okuduktan sonra,  düşünecek olursanız ben de sizlere sormak istiyorum, tarafsız kalmak mümkün mü?

 

Bu arada öncelikle şunu belirteyim ki yukarıda ki satırlar bana ait değil. Şamil Tayyar"ın

“ Operasyon Ergenegon”  isimli kitabından alıntı yaptım. Kitabı başından sonuna kadar soluksuz okurken beni etkileyen bazı satırları sizlerle paylaşmak istedim.Çünkü bazı okurlar beni taraflı olmakla eleştiriyorlar.

Ben taraflı değilim, sadece haksızlığa karşı tarafım.Aynı yukarıda ki satırlarda olduğu gibi...

 

 Özellikle buna dinimiz alet ediliyorsa,  yani “ fanatizme ” karşıyım.

 

Şamil Tayyar"ın Gizli Belgelerde Karanlık İlişkiler alt başlıklı “Operasyon Ergenokan” isimli kitabını okumanızı önemle tavsiye ederim.