İNTERNET HABER

Erkek çocukları öldüren ülke…


03 Aralık 2008

Papua Yeni Gine'de yaşayan iki kabilenin kadınları şu anda süren savaşı sona erdirmek için inanılması güç bir çare bulmuşlar.. Her anne doğan erkek bebeğini anında öldürüyormuş.

İki kabile arasında barışı sağlamak için çaba harcayan Rona Luke adlı kadın, 10 yıldır erkek çocuklarını öldüren annelerin durumunu şöyle açıklamış: "Minik bebekler büyüdüklerinde önce erkek, kısa süre sonra da savaşçı oluyorlar. Bu korkunç savaş kabilemize sadece ölüm ve yıkım getiriyor. Kabile kadınları savaşı önlemek için yeni doğan erkek çocuklarını öldürmek konusunda anlaştı" 

Rona Luke, kabilelerinde erkek sayısı düştükçe savaşın sona ereceğini umut ettiklerini söylüyormuş. 10 yıllık dönem içinde kaç erkek bebeğin anneleri tarafından öldürüldüğü ise bilinmiyor.

Haberi okur okumaz beynimde bir ışık yandı. Tüm dünya bu sistemi uygulasa ağırlığı kadın nüfusundan meydana gelen bir dünya ortaya çıkar.Ve gül gibi geçinir gideriz.

Hatta bu noktada bir gerçek daha ortaya çıkıyor. Demek ki biz kadınlar dünyanın dengesini değiştirebilme gücüne sahibiz. Bu gerçeği bir de erkekler anlayabilseler….Belki de farkında oldukları için her alanda, özellikle siyasette egemenliklerinden asla ödün vermiyorlar.

Lütfen şu siyasi partilerin önde gelenlerinin  haline , sonra da siyasetin içinde kadın-erkek dengesine bir bakın. Küfürler, ileri geri konuşmalar,birbirlerini yumruklamalar, düellolar…

Dengir Mir Mehmet Fırat, AKP Genel Başkan Yardımcılığı’ndan ayrılmadan önce CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile canlı yayında tartışmış kısa bir süre sonra da bu görevinden istifa etmişti. Kılıçdaroğlu son olarak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ile ilgili iddialar ortaya attı ve onu düelloya davet etti. Gökçek  düelloyu kabul ettiğini ilan etti “Hodri meydan” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisi hakkında “doğalgaz okuma sayaçlarından milyonlarca avroluk yolsuzluk yaptığı” iddiasında bulunan CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun “düello” teklifini kabul ettiğini bildirdikten sonra , “Eğer kaçarsa ki kaçacağını tahmin ediyorum, arkasından bütün Türkiye'deki bilboardlarda kendisinin yalancı ve iftiracı bir sahte kahraman olduğunu açıkça bütün vatandaşlarıma ilan edeceğim” demiş.

Dediğini yapar mı, yapar. Melih Gökçek bu…

Şimdi anladınız mı neden bu haberleri okudukça siyasette kadınlara özlem duyduğumu.Kadın eli değen her yerde en azından nezihlik, nezaket ve zerafet var.

Tabi istisnalar da var…, Ama  bilirsiniz ki istisnalar  kaideyi bozmaz…