İNTERNET HABER

Düşman


02 Mayıs 2009

Kendinizden başka olanları ,farklı düşünenleri hiç “düşman “ bildiğiniz oldu mu?
Sizlerin cevabını bilmiyorum ama ben sizlerle kendi cevabımı paylaşayım ; Hayır ,onlar asla benim düşmanım değillerdir.

Türkiye haftalardır polisiye romanları aratmayacak olaylara şahit oluyor. Ülkenin belli bir bölgesinden sürekli kemikler , diğer bir bölgesinden ise sürekli ağır silahlar fışkırıyor.
Hücre evleri basılıyor, polisler,askerler, yoldan geçen vatandaşlar vuruluyor, şehit oluyorlar. Bütün bu yaşananlar yetmemiş gibi Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e Bilkent Üniversitesi'nde suikast girişimi yapıldı. Kadın canlı bomba, Türk'ün korumaları tarafından etkisiz hale getirildi. Olayla ilgili olarak bir kişi daha bombayla yakalandı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç,yaşadıklarımıza geçtiğimiz günlerde son noktayı koydu ve ; “Devletin organları toplumun bir bölümünü kendine dost ,bir bölümünü düşman ilan ederek ayrımcılığa sebep olamaz. Toplumsal taleplerin devlete düşmanlık biçiminde algılanması, sorunları büyütüyor” dedi.
Yani Başkan Kılıç konuya damardan girerek farklılıkları “düşman” olarak tanımladığımızda başımıza gelenlerin kısa bir açıklamasını yaptı.
Peki, Anayasa Mahkemesi Haşim Kılıç’ın bu açıklamasını eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk nasıl değerlendirdi biliyor musunuz?
“Olgunlaşmak “
Sayın Cindoruk bu sözlerinden dolayı Başkan Kılıç’ı olgunlaşmış buldu.
Kafanız karıştı değil mi?
Bu ülkede yaşayıp da, akılların ,kafaların karışmaması mümkün mü?
Bekleyin bakalım haftaya neler olacak?

--------------------------------------------------------------------------------------

BİR DE HANTA VİRÜSÜ VARMIŞ

Sağlık Bakanlığı, yurt dışında çok sayıda kişinin ölümüne yol açan ''Domuz Gribi'' ile ilgili olarak Türkiye'de ''bildirilmiş herhangi bir vaka bulunmadığını'' kaydederken , Lübnan Sağlık Bakanı Cevad Halife, domuz gribinden korunma önlemi olarak selamlaşmak için üç kez öpüşen halka 'öpüşmeme' tavsiyesinde bulundu.

Domuz gribi ülkemize gelmedi ,diyenler fazla sevinmesinler. Küresel ısınma önümüzdeki günlerde başka salgın hastalıkları da tetikleyebilirmiş. Şimdiye kadar Türkiye'de hiç görülmeyen bu virüsle ilgili "biyolojik silah mı" sorusu sorulsa da, küresel ısınmanın Türkiye'ye etkileri konulu Mart 2008 tarihli raporda, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Doç. Dr. Songül Vaizoğlu bu tehlikeyi görmüş ve : "Küresel ısınma enfeksiyonları tetikliyor. Özellikle HIV, verem, frengi, Ebola virüsü ve Hanta virüsüne dikkat.!".diyormuş.
Havaalanlarında özellikle önlem alındığına değinen Sağlık Bakanlığımıza benden bir uyarı ; Dün İstanbul’dan İzmir’e , Amerika’dan gelen transit yolcularla aynı uçakla geldim. Ayak üstü yaptığım sohbette kendilerine hiçbir sağlık taraması yapılmadığını söylediler. Benden söylemesi…