İNTERNET HABER

DSP' de karar günü !


13 Nisan 2009

 

 

DSP Merkez Disiplin Kurulu 13.04.2009 günü yani bugün saat 14.00 de toplanıyor.

 

Bugün demokratik sola tuzak kurmak ve ihanet etmekle suçlanan 5 milletvekili için karar günü.

 

2 Nisan 2009 günü Genel Başkan Zeki Sezer başkanlığında toplanan Başkanlık Kurulu, anlaşılması ve kabul edilmesi zor bir karara imza atmışlardı.

 

Bu karar ile 5 milletvekili hakkında hüküm çoktan kurulmuştu.

 

Görünen o ki; disiplin süreci tamamen formaliteden ibaret.

 

Başkanlık Kurulu üyesi olan Genel Başkan Yardımcısı Melda Bayer aynı zamanda 5 Milletvekili’nin  hem aday olmasını, hem de üyelik haklarını kullanmasını engelleyen ‘tedbir kararı’nı alan ve partiden kesin ihracını isteyen  Örgüt Kurulunun’ da başkanıdır.  Başkanlık kurulu üyesi Genel Sekreter yardımcısı Hasan Erçelebi’de bu kurulun üyesidir.

 

Örgüt Kurulu üyeleri ülkenin gündeminde olan ‘Ergenekon’ soruşturmasından etkilenmiş olmalı ki bu 5 Milletvekili’ni Merkez Disiplin Kurulu’na sevk ederken partiye karşı ‘ örgütlü ve organize’ bir şekilde hareket etmekle suçluyorlar!

 

Bu kadar da değil…

 

Partinin Genel Başkanı Zeki Sezer, Örgüt Kurulu’nun bu kararının altına imza atmak suretiyle kararı onaylıyor ve  parti tüzüğündeki  şartın da gerçekleşmesini sağlıyor.

 

Ülkenin değişik yerlerinde bulunan 7 kişilik Merkez Disiplin Kurulu üyeleri her nasılsa aynı gün ve saatlerde toplanarak milletvekilleri hakkında işlem başlatıverdiler.

 

Konuştuğum bazı milletvekilleri ; “ Hakkımda iddia yok ki, kanıt olsun”  ya da “ İddia yok ki, ne hakkında savunma yapalım “ diyorlar…

 

Evet hüküm verilmiş, boyunları vurulacak…

 

Ama iş orada bitmiyor.

 

Örgüt ve halkın baskısına dayanamayan parti yönetimi tümden gitmek yerine bir kurban vererek bir müddet daha saltanatlarını sürdürmeyi yeğliyorlar. Böylelikle Genel Başkan istifa etmek zorunda kalıyor.

 

Zeki Sezer istifasına açıklarken,  parti meclisi üyelerinden 5 milletvekili hakkındaki tedbir kararının kaldırılmasını diliyor!

 

Sanki hükmü verenin kendisi ve yönetimdeki arkadaşları olduğunu unuturcasına…

 

Evet DSP’de yeni bir süreç başlıyor.

 

DSP sadece Genel Başkan seçimi için olağanüstü kurultay’a gidiyor.

Umarım bugün  DSP Merkez Disiplin Kurulu aklı selim bir karar verir , 5 Milletvekili üzerinde ki tedbir kararını kaldırır ve onlara adaylık yolunu açar.

 

Zaten 5 Milletvekilinden bildiğim kadarıyla “İftiralara yanıt kurultayda verilecektir. Genel Başkanlığa adayım.  diyerek hakkını arayan , sadece  Tayfun İçli Genel Başkan adayı.

 

Diyeceğim o ki ; Delegeleri kurşun asker gibi gören yönetimler,delegenin özgür iradesine ipotek koymamalı.

İnsanların üzerine tedbir koyarak,seçme seçilme haklarını da ellerinden almamalı.

Evet ,hodri meydan…!