İNTERNET HABER

DP'nin ,hatta merkez sağın belki de son şansı...


04 Mayıs 2009

DP ‘NİN,HATTA MERKEZ SAĞIN  BELKİ DE SON ŞANSI…

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı , partisinin 16 Mayıs’ ta yapılacak olağanüstü büyük kongresinde genel başkanlık adaylığı ile ilgili, ''Adaylık konusundaki kararımızı birlikte alacağız, birlikte değerlendireceğiz, bu muhasebeyi birlikte yapacağız'' demiş.

 

İşte Türkiye’de siyasetin siyasetçinin geldiği acı nokta…

 

Aynı Süleyman Soylu , 29 Mart seçimlerinden sonra 5.4 ‘ün altına düşersek genel başkanlıktan istifa edeceğim dememiş miydi?

 

Ardından günlerce gerek arkadaşları ,gerekse basın tarafından “Soylu’nun Soylu davranışı “ başlıkları atıldı ve hareketinin ne kadar yerinde olduğu yazıldı, çizildi.Bu yaşananlar çok değil geçtiğimiz bir ay içinde yaşandı.

 

Fakat koltuk o kadar tatlı ki …

 

Bu yazılanların üzerinden bir ay geçmedi ki ,Süleyman Soylu verdiği sözü çok çabuk unuttu ve   yeniden aday olabilmek için içten içe çalışma başlattı.

Klasik siyasetçi muhabbetleridir bunlar…

Vallahi ben istemedim, onlar istedi…

Baskı var, baskı…

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın torunu Emine Gürsoy Naskali ve eski içişleri bakanlarından Namık Gedik'in oğlu Arda Gedik, bazı eski DP milletvekillerinin yakınlarını temsilen Celal Bayar Köşkü'nde ziyaret ettikleri Soylu'ya genel başkanlığa aday olmasını talep eden bir mektup vermişler.


Soylu’da , sorumluluktan kaçan bir insan olmadığını ancak partisinin de muhasebe yapmasını istediğini belirten Soylu, kendisine verilen mektubu, sorumluluklarını hatırlatan bir uyarı olarak gördüğünü ifade etmiş.

 

Sayın Soylu’ya benden bir tavsiye ;

 

Eğer gerçekten sorumluluk sahibi iseniz, DP ‘ye gönül verdiyseniz lütfen etik davranın ve sözünüzü tutun. Tekrar aday olursanız hem kendi siyasi hayatınızı, hem de DP ‘yi bitirirsiniz.

 

Sizin seçimlerde almış aldığınız oy oranı,  Süleyman  Demirel’in bıraktığı merkez sağ oyunun bakiyesidir.

Yani yılların bakiyesi…
Sayın Hüsamettin Cindoruk bunca yıl sonra kollarını sıvamış yeniden sahneye çıkmaya karar vermişse köstek değil,destek olunuz. Böylelikle sorumluluklarınızı yerine getirmiş olursunuz.

Belki o zaman gerçek demokrat partililer , parti büyükleriniz sizleri affederler.(Sizleri diyorum ,çünkü burada tek suçlu siz değilsiniz. Demirel ‘den sonra gelmiş olan tüm genel başkanlar suçludur.)

Ve sizin gibi siyasete gönül ve emek vermiş birine de gereken görevi verirler. 

Önümüzde ki günler merkez sağın yeniden şahlanması ve de toparlanabilmesi için belki de son şansı.

Burada Hüsamettin Cindoruk bir nevi sembol, bir nevi Ombudsman…

Belki biraz düşünürseniz ne demek istediğimi anlar ve  doğru yolu bulursunuz…