İNTERNET HABER

DP sahada sınav verdi


23 Kasım 2009

Hani derler ya “ Bayram değil ,seyran değil eniştem beni neden öptü ?”  Seçim arifesinde bile olmamamıza rağmen DP Manisa"da cumartesi günü ilk mitingini gerçekleştirdi. “ Tek Yürek, Tek Türkiye” sloganı ile yola çıkan DP "nin asıl amacı henüz gerçekleşmiş olan ANAP-DP birleşmesinin verdiği heyecanı,coşkuyu halka yaymaktı.

Bu paylaşım için en doğru adres bence de Manisa idi. Çünkü çiftçi dertli, tarım kesimi dertli. ..Halkın en rahat toplanabileceği kesim ise bölgesel olarak Manisa. Bu nedenle miting alanında Manisalılar kadar, Aydın, İzmir, Balıkesir bölgelerinden de halk akın etmişti.

Uzun zamandan beri DP lideri Hüsamettin Cindoruk"u kürsüde halka hitap ederken izlememiştim. Ekranlarda performansı mükemmel olsa da kürsü de konuşmak ,halka hitap etmek her baba yiğidin harcı değildir. Örneğin benim ödüm kopar televizyon programlarına ,ya da söyleşilere davet edileceğim,diye.Çünkü yazmak başka şey ,konuşmak ise bambaşka şeydir. Keşke yazabildiğim kadar konuşabilsem. Fakat Sayın Cindoruk gördüğüm kadarı ile yılar Sayın Cindoruk"un kürsü performansından da bir şey kaybettirmemiş.

Halka hitaben yapmış olduğu konuşması , bir an da halk ile sohbete döndüğünde kendi kendime "işte gerçek siyasetçi"  diye düşünmekten kendimi alamadım. Halkın sorularına tek tek canı yürekten cevaplar veren, onlarla espri ile karışık dertleşen, söyleşen ,  bağırmadan konuşan bu siyaset adamını  tanımış olmaktan bir kez daha mutluluk duydum.

Başbakan Erdoğan , Baykal ve Bahçeli"ye yüklenerek ,” Vatandaşlarıma samimi bir ricada bulunuyorum ; Lütfen bu liderler konuşurken ,çocuklarınızı televizyondan uzaklaştırın.Benim bu liderlerin kullandıkları ifadeleri kullanmaya terbiyem müsaade etmiyor.Lütfen bu öfkeyi, bu nefreti, bu seviyesiz üslubu görmesinler.Muhalefetin sözlerini çocuklara izletmeyin.”  ricasında bulunurken ,acaba kendi söylediği sözleri hiç duyuyor ve hatırlıyor mu?

Ananı da al git”, “ Askerlik yan gelip yatma yeri değil”….ve daha pek çoğu. Bir de son zamanlarda gerek halka,  gerekse basına konuşurken yüzünde ki  nefret ve bıkkınlık ifadesinin halkı ne kadar ürküttüğünün acaba farkında mı?

Bana kalırsa Sayın Başbakan Erdoğan , Baykal ve Bahçeli"yi seyretmeyin derken ,seyredilmesi gereken siyaset adamlarından da bahsetmeli. Sesini yükseltmeden, haykırmadan, boğazı parçalanırcasına bağırmadan, kibar ve sakin konuşan tek liderden, yani Sayın Hüsamettin Cindoruk"tan.

Cindoruk "un halka kürsüden halka hitap ettiği konuşmasının her bölümü can alıcı idi. Fakat beni en çok açılımları eleştirirken “ Başbakan , isteyen Kürtçe seçim propagandası yapsın,diyor. Peki biz propagandadan ne anlayacağız  sözleri endişeye düşürdü.

Hakikaten Kürtçe propaganda yaparken  ister misiniz bize  seçim propagandası yerine maç anlatsınlar, biz de aval aval dinleyip alkışlayalım?