İNTERNET HABER

DP Parti de bir şeyler oluyor….


16 Kasım 2008

 

DP kongresi bu hafta sonu Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Kongrede geçerli 993 oyun 922'sini alan Süleyman Soylu ilk turda genel başkan seçildi.

Diğer genel başkan adaylarından Nevval Sevindi 32, Refaiddin Şahin 26, Nuri Efe 12, Ramazan Yazgan 1 oy alırken, Cemal Önez'e ise oy çıkmadı.

Sizlere öncelikle kongreye katılımdan ve salonda ki inanılmaz coşkudan bahsetmek istiyorum. Bir zamanlar  DP Genel Başkanı seçilen Mehmet Ağar"ın kongresi de aynı salonda gerçekleşmişti. Aynı coşkulu kalabalığı orada da görmüştüm. Fakat genel başkan Ağar"ın üst üste yaptığı hatalarla bu coşkulu kalabalığın üstüne sanki ölü toprağı serpilmişti.

Ne yalan söyleyeyim kongre salonuna gelirken kendi kendime “salonu dolduramazlar” önyargısıyla gitmiştim. Eski Bakanımız İsmet Sezgin ile Atatürk Kapalı Salonuna geldiğimiz an gözlerime inanamadım. Kapılara kadar taşan kalabalıktan içeriye girmek bizim için bile zor oldu.Hele bir de yanınız da Türkiye"nin İsmet Abi"si var ise yürümeniz nerdeyse imkansız hale geliyor.

 Eline koluna sarılan, resim çektirmek için birbiri ile yarışan vatandaşlar…

Salona girmeyi başardığımızda Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, ''Kongremiz, zengin, demokrat, güçlü, modern bir Türkiye arzusunu dile getirmiştir'' derken, başkan seçilmesinin ardından da delegelere teşekkür etti ve  sonucun herkese hayırlı olmasını diledi.

Soylu konuşmasında ayrıca ''Biz bugün kardeşliğin, barışın, demokrasinin, iyi niyetin ve bu gelenekte büyümenin erdeminin ne olduğunu bütün Türkiye'ye gösterdik'' dedi ve  kongrenin bütün ülkeye mesaj verdiğini belirtti.

Kongre salonunda görmeyi hiç beklemediğim isimlerle karşılaştım.Celal Bayar"ın kızı Emine Gürsoy Naskali , Adnan Menderes"in oğlu Aydın Menderes, eski bakanlardan Rıza Akçalı, AK Parti eski milletvekili Mehmet Dülger , eski Orman Bakanı Hasan Ekinci, Ali Müfit Gürtuna, Esat Kıratlıoğlu , ….

Bu isimlerin kongre salonunda bir araya gelmesi DP misyonuna hala sahip çıkıldığının göstergesi olsa gerek.

Ben bu satırları yazarken genel başkan Süleyman Soylu ve dava arkadaşları oturmuş yeni GİK listelerini yazmaktalar. Bakalım DP "nin GİK listesi de beklenen değişimi gösterecek mi?

DP "de bir şeyler olacak mı….? Bir daha ki yazıda DP "de gelişen olayları ve kongre dedikodularını aktarmaya devam edeceğim.