İNTERNET HABER

DP Kongresi görüşlerine devam...


04 Kasım 2009

SİZE kongre hakkında dün teknik bilgilervermiştim. Bugün ise size kongre salonunda yaşananlar ile ilgilidetaylı bilgiler vermek istiyorum. Önce şunu belirteyim ki,belki de çokuzun yıllardan beri ne DP ne de ANAVATAN böyle büyük, böyle coşkulu birkalabalık görmemişlerdir.
Kongre salonuna eski bakanlarımızdan İsmet Sezgin ile berabergirdiğimde karşılaştığım izdiham sadece beni değil Sayın Sezgin’i deşaşırttı. Yılların İsmet Abisi ile kongre salonuna girmek de bir başkahavalı oluyormuş. Beş dakikalık yolu vatandaşların kah resim çektirmekiçin, kah öpmek için birbirini ezme raddesine gelmesi ile neredeyse tamyarım saatte alabildik.
Sayın Sezgin’in ardından kongre salonuna gelen Mesut Yılmaz da büyükbir alkış tufanı ile içeri girdi. DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindorukgeldiğinde ise salon neredeyse birbirine girdi. Uzun zamandan beriböyle bir kalabalığa alışık olmayan ANAVATAN’lılar ve DP’lilerezilmenin mutluluğunu yaşadılar diyebilirim.
*
GELELİM ANAVATAN Genel Başkanı Salih Uzun’a...
Ben böyle kompleksiz insan az gördüm.Salonda konuşmasını yaparken öncezarif ve güzel eşine gözüm takıldı. Eşinin her kelimesini gözleriparlayarak dinleyen bu genç bayanı ilk kez siyaset ortamın dagörüyordum.
Bir görüşmemizde Sayın Cindoruk “Salih Uzun son derece mazbut ailehayatı olan bir insan. Eşiyle çok güzel bir tablo çiziyorlar” demişti.
Cindoruk’un sözlerinde ne kadar haklı olduğunu kongre salonundaanladım. Gördüm ki Sayın Uzun’un eşi bugüne kadar rastladığım hiçbirsiyasetçi eşine benzemiyor.
Eşinden önce kendisini ön plana çıkarmaya çalışan, resim vermek içinözel duruşlar sergileyen, herkese emirler yağdıran o kadar çok GenelBaşkan eşi gördüm ki...
Hani derler ya “Kadın var rezil, kadın var vezir eder” diye. ANAVATANGenel Başkanı Salih Uzun’un nasıl vezir olduğu buradan anlaşılabiliyor.
*
BİR ara salonda izleyicilere kulak verdim “Helal olsun bu çocuğa.Kimsenin yapmadığı örnek bir davranış sergiledi” sözleri fısıltılarhalinde salonda gezinirken, birden büyük bir alkış tufanına döndü.ANAVATAN’ın fesih kararından sonra göz yaşlarına engel olamayan SayınUzun’a buradan bir çift sözüm var; İnşallah ömür boyu akıtacağınız gözyaşları hep böyle onurlu davalar uğruna olur. Türkiye sizi hep övgüyle,sağlam karakterinizle, mazbut yaşamınız, kompleksiz tavrınızlaanacaktır. Ne mutlu ki vatanımızda analar hala böyle evlatlaryetiştirebiliyor!