İNTERNET HABER

DP denince...


09 Haziran 2008

DP denince içimi bir hüzün kaplıyor.

Genç,yaşlı…
İnanan ,güvenen binlerce insan…

Yokluklar içinde partisinin levhasını indirmeme mücadelesi veren il,ilçe başkanları.

Yine yokluklar içinde yapılan kongreler.

Genel Başkanlarına her koşulda siper olan partililer…

Ve bir umut…

22 Temmuz öncesi Anavatan Partisi ve DYP ,yeni adıyla DP birleşecek,yeni bir sinerji oluşturacak ve yıllarca özlenen gerçekleşecekti.

Hangi Genel Başkan başarmıştı ki Mehmet Ağar ve Erkan Mumcu  böyle bir birleşmeyi başarabilsin idi, hem de seçimlere 2 ay kala…?

Sonuç ne oldu?

Hüsran dan da öte

Her ikisi de yok oldu.

Olan seçmene oldu.

 

Gelelim bugüne…

Yine iki Genel Başkan , 
Süleyman Soylu ve Erkan Mumcu...
Bakın Erkan Mumcu ve Süleyman Soylu bu birleşmeyi gerçekleştirebilmek için ne aşamalardan geçmişler ;

Genel Başkanlar 3 kez ,oluşturulan komisyon 4 kez görüştü.Üçüncü çatı altında, iki partinin katılımı ve yeni katılımlarla birlikte yeni bir umut yaratılması söz konusu idi. Burada Genel Başkanlık için M.Ali Bayar veya Hüsnü Doğan gibi isimler gündemdeydi.

Parti tabanları bu birlikteliği istiyordu.Anavatan bu işin öncülüğünü yapıyordu.
 

DP komisyonundakiler ve Süleyman Soylu'da bu yaklaşıma olumlu bakıyorlardı.Fakat  muhalefetin nereden  haber aldığı belli olmayan  rüzgarıyla ,  DP' nin içinde, bu birlikteliğin  olmaması için , Soylu"ya karşı “sen bu işi yapamıyorsun, boşuna para harcama. Çiller"i çağıralım.” kampanyası başlattılar. Bu kampanya bir anda Anavatan -DP birlikteliğini durdurdu.

Erkan Mumcu'da  MYK toplantısından önce basına “ DP "li arkadaslarımızın 10 Haziran tarihine kadar şansları var.Bu tarihe kadar bize el vermezlerse biz kongre tarihi alıp kendi kongremizi yapıp yerel secimlerde Anavatan olarak milletin karşısına çıkacağız” açıklamasını yaptı.

 

Yani yarın DP için son karar günü…

 

Burada gözlemlenen ,22 Temmuz öncesinde olduğu gibi bugün de DP derinliklerinde ki bazı kişilerin , bir takım odakların etkisi ile son anda yine  bu birlikteliği bozduklarıdır.

 

Demek ki bazı güçler bu iki partinin birleşince yaratacağı güçten korkuyorlar.

 

Ne diyelim... 
DP lilerin zincirlerini kırabilmesi umuduyla...