İNTERNET HABER

DP 'de sıkıntı var !


21 Haziran 2008

 

Aşağıdaki mektupla DP hakkında ki yazıma başlamak istiyorum;

 

"Sayın Basın Mensubu;
Malumunuz olduğu üzere ben ve "seçilmiş" yönetimim, dün itibarıyla "atama il başkanı" tarafından görevimizden alınmış bulunmaktayız.
Demokrasiye inanan herkes gibi, bizim de bu kararı kabullenebilmemiz mümkün değildir. Siyasi soykırım olarak adlandırdığımız bu uygulamaya dair tepkimizi ekte basın açıklamamızla, ve sizin aracılığınızla değerli kamuoyuyla paylaşmak istedik.
Göstereceğinize inandığımız nazik alaka için şimdiden teşekkür ediyor,
görevimizde kaldığımız süre içerisinde etkinliklerimizin ve görüşlerimizin
kamuoyuna ulaşabilmesi bağlamında bize gösterdiğiniz alaka ve yardımlar için bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.
Saygılarımızla...

Ömer Beydeş Görevden alınan "Seçilmiş" DP Karşıyaka İlçe Başkanı

 

Ve Ömer Beydeş"in basın açıklamasından bir bölüm;

 

"Görevden alınmamıza sebep gösterilen “CHP'yle ortak hareket edilmesi yönünde basına demeç verdiğim” gerekçesi ancak arkasına sığınılan bir bahanedir. Hatta kararın basında yer almasından sonra bizzat beni arayan farklı partilere mensup siyasetçiler bile bu gerekçeyi “komik” bulduklarını belirtmişlerdir. “Atama İl Başkanı”, İzmir"i daha ilk günden itibaren kendine güldürmeye başlamıştır!

Bu siyasi katliam, Genel Başkan Sayın Süleyman Soylu"nun talimatıyla gerçekleşmiştir. Şahsen 06.01. 2008 günü yapılan DP 4. Olağanüstü Büyük Kongresi"nde bir delege olarak oyumu (14 Mayıs 2008 tarihinde yapılması gereken olağan kongreye kadar geçerli olmak şartıyla) mevcut Genel Başkan Sayın Süleyman Soylu"dan yana kullanmıştım. % 5,4 oy oranı ile teslim ettiğimiz partimizin oyunun bugün yapılan çeşitli anketlerde nereye geldiği herkesin malumudur. Partimizin eriyiş süreci erozyona dönüşmüştür. Seçimle, partililerin oylarıyla göreve gelen isimleri antidemokratik yollarla görevden almak aynı zamanda teşkilata da bir hakaret ve saygısızlıktır. Bunun sorumluları bunun bedelini bir gün ödeyecektir.”

 

Sevgili okuyucular üzülerek ve hatta kahrolarak DP "nin dibe vuruşunu izlemekteyim. Kongrede kendisini desteklemiş olan İzmir İl Başkanı Turhan Arınç"ı görevden almakta hiç bir sakınca görmeyen DP Genel Başkanı Süleyman Soylu şimdi de her partinin peşinden koştuğu, kötü günlerin dostu, Karşıyaka İlçe Başkanı Ömer Beydeş"i gözünü kırpmadan  görevden almış.

 

Sayın Soylu siz görevden aldığınız il ve ilçe başkanlarının partinin en kötü günlerinde o kiraları ödemek ,partiyi ayakta tutmak için ne mücadeleler verdiğini biliyor musunuz?

Tüm başkanların seçim döneminde adayları   nasıl sırtlarında taşıdıklarını,evlerini,işlerini ihmal ettiklerini,çoluk çocuklarının rısklarından arttırıp partiye para aktardıklarını biliyor musunuz? 

 

Siz belki bilmiyorsunuz ama ben biliyorum…

Hele hele bir de bu insanlar kongrede sizi destekleyerek genel başkan seçmişlerse…

Sanırım  Sayın Soylu yeni bir Deniz Baykal olmaya çalışıyor.Parti içinde kimsenin düşüncelerini olumsuz da olsa söyleme hakkı yok mu?

Benim bildiğim eskiden vardı…

Hele bir de söylenenler doğru ise…

Hoşunuza gitmese de söylenelere kulak vereceğinize  seçilmiş insanları görevden almanız hiç doğru bir davranış değil.

Bakınız örnek; CHP