İNTERNET HABER

DP 'de kazan kaynıyor…


18 Kasım 2008

 

 

Hafta sonu DP  Büyük kongresini anlı şanlı bir şekilde tamamladı. Bir önce ki yazımda sizlere kongre izlenimlerimi aktarmış, gelişmeleri sizlerle paylaşacağımı belirtmiştim.

 

Bu yazıyı sizler için yazmadan önce kongrenin üzerinden özellikle biraz zaman geçmesini bekledim.Çünkü her kongre sonrası mutlaka  liste savaşları ,ardından çözülmeler ve küskünler olur.Dedikoduların ardı arkası kesilmez.

Yine her zaman ki gibi bu kongre sonrasında da kaide bozulmadı .Hatta ben bu satırları yazarken dahi kazan kaynıyordu.

 

Gelin öncelikle DP GİK listesine şöyle bir göz atalım ; Listede göze ilk çarpan isimler şöyle ; Rıza Akçalı, Prof.Dr. Emine Gürsoy Naskali, Hasan Subaşı ,Mehmet Dülger, Nevzat Ceylan, Dr.Selma Acuner, Bülent Kuşoğlu, Oktay Türesin…

 

Şimdi gelelim liste dedikodularına…

 

Genel Başkan Süleyman Soylu"nun DP Genel Başkanı olduğu günden beri silah arkadaşı olan Ziya Doyuran istifanın eşiğindeymiş. Nedeni ise Soylu"nun kongre öncesi verdiği sözleri listeler hazırlanırken tutmamasıymış.

 

Aydın Menderes Süleyman Soylu "ya açıkça destek vermiş, kongre salonuna gelmişti. Aydın Menderes Soylu"ya GİK listesine koyması için 3 isim vermiş. “Bu isimler listede yer alırsa ben de listeye girerim, yoksa girmem” ,demiş. Soylu ise bu isimlerin hiçbirini listeye koymamış…Yani deyim yerindeyse  Aydın Menderes"i  gözden çıkarmış .

Hatta listeye alması için öngörülen isimleri koymama gerekçesi olarak  Soylu arkadaşlarına “ ben Aydın Menderes"in verdiği isimleri bile listeye almadım, bunları da almam “demiş.

 

Bu arada sık sık  “  eski siyasetçilerden  bir şey olmaz “ diyen Süleyman Soylu bu sözleri ile arkadaşlarını oldukça kırmış. Ziya Doyuran"ın yanı sıra ,durumdan rahatsızlık duyan bir grup  DPli de görevlerinden  istifanın eşiğine gelmişler.

 

DP "nin coşkulu kongresi Soylu"nun gözünü boyar ve bu zihniyetle devam ederse, önümüzde ki süreçte zorlanacak gözüküyor.

 

Şimdi dönelim Süleyman Soylu"nun kongre esnasında yaptığı konuşmadan bir bölüme ;

 

“   Ben bu Baykal" ı unuttum , Baykal!

Benim yaşım 39. Sayın Baykal 42 yıldır siyasetin içinde, bir okul açmışlığı var mı? Duydunuz mu?

Taş taş üzerine koymuşluğu var mı?

Geçen günlerde diyor ki; Merkez sağı biz alacağız. Ey! Sayın Baykal sen bu Süleyman Soylu'yu tanımıyorsun. O şapkayı 42 yılda da taşısan 50 yılda da taşısan o siyaset şapkasını senin kafanda ters çevirmeyen Süleyman Soylu namerttir… namerttir… !

 

Berberliğimiz farz. Bugün şenlik günümüz, bugün düğün günümüz , bugün demokrasi günümüz. Bugün Celal Bayar'la Adnan Menderes'in ,rahmetli Kadir Güçsüz  "den  Hasan Polat kadar ,Adalet Partisinden ,Demokrat Partiye, Doğru Yol Partisine,  bu ülkeye emek veren herkesin ruhunun  şad olduğu ,gün bugün.  Mutlu bir gün bugün .Türkiye'nin kurtuluş günü .

Bugün Türkiye'nin diriliş günü..!

 

Evet…Kongre bitti takke düştü…Bakalım Soylu istifalara engel olabilecek mi, anlı şanlı gerçekleşmiş olan DP kongresine sahip çıkabilecek mi?

 

Keşke yukarıda ki sözlerini harfi harfine kendisine hatırlatma gereği duymasaydım…
 
Türkiye'nin en genç Başbakanı olmak isteyen Süleyman Soylu'ya benden küçük bir tavsiye; Geçmiş her zaman tecrübedir...Tecrübe bize her zaman lazımdır. Onlardan bir telefonu ,ya da teşekkürü sakınmak ,geçmişi yok saymak gelecek için yapılmış en büyük hatadır.
 
DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'ya beyaz yürüyüşünde başarılar dileriz...