İNTERNET HABER

DP - ANAVATAN ve Birleşme düşmanları el ele!


20 Haziran 2009

DP VE ANAVATAN BİRLEŞMESİNİ BALTALAMAK İSTİYORLAR !

İnternet haber sitelerinde en çok tıklanan  siyasi haberlerin hangileri olduğunu biliyor musunuz? Bilmiyorsanız hemen söyleyeyim. DP ve DP –ANAVATAN haberleri. Bu ikiliye  ilginin çok olmasının nedeni sevenleri olduğu kadar sevmeyenlerinin de  olması. Çünkü DP ve ANAVATAN  birleşme olayının gerçekleşmesini isteyen vatandaşların neredeyse iki katından fazla istemeyenler var.

Bu gruba bir de DP kanadından eski genel başkan Süleyman Soylu döneminin küskünlerini de katacak olursanız, böyle düşman ordusunu Allah kimsenin başına vermesin.

Hadi diyelim ki merkezde ki birleşmeye karşı çıkanlar muhalefet partileri.

Ya diğerlerine ne demeli?

 Benden sonrası tufan “ mantığı ile hareket eden  “ diğerleri “ zihniyetinde ki bu insanlardan,  partilerine karşı takındıkları tavırları göz önüne alırsak,  Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini  düşünmelerini beklemek  neredeyse Mars’ta çiçek açması kadar imkansız.

Çünkü dikkat ediyorum, bir kısmı DP ve ANAVATAN Partisi içinde ki hizipçiler tarafından , kalanı da  bu birleşmeye şiddetle karşı olan muhalefet tarafından, basına sürekli çarpıtılmış haberler aktarılmakta.

Efendim, DP Ankara il yönetiminin istifası ile 250’ye yakın teşkilat mensubu partiden ayrılmış.  Parti genel merkezinde çalışan ve eski genel başkan Süleyman Soylu döneminde işe alınan personel işten çıkartılıyormuş. ANAP’lı isimler yeni il ve ilçe yönetimlerine alınıyormuş, gibi gibi…Bunlar tabi ki en basit örnekler.

Konu hakkında yaptığım  görüşmelerin neticesini sizlerle paylaşayım ;

Ankara il yönetimi istifa etmiş ,ama 250 kişi ile değil. Çünkü 16 Mayıs’ta gerçekleşen DP kongresinde Ankara il yönetimi eski Genel Başkan Süleyman Soylu’yu desteklemiş. İstifa ederek kendi tercih haklarını kullanmışlar.

 Parti genel merkezinde çalışan ve eski genel başkan Süleyman Soylu döneminde işe alınan personel işten çıkartılıyormuş.

Evet, doğru…

Ama bunun nedeni yansıtılmak istendiği gibi değilmiş. Yeni yönetim genel merkezi büyük bir borçla devralmış. Yapılan incelemeler ve ekonomik kriz göz önüne alınarak, borçlar ödenene kadar küçülme  ve masraf kısma kararı almışlar.

Efendim, ANAP’lı isimler yeni il ve ilçe yönetimlerine alınıyormuş.

Zaten birleşeceğiz demiyorlar mı? Bundan daha güzel iyi niyet göstergesi olabilir mi?

Gördüğünüz gibi burada amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.

Bekleyin, göreceksiniz ki bu pilav daha çok su kaldıracak.

 

İŞTE BALTALAMAYA BİR ÖRNEK DAHA
DP Genel Merkezi  'Olmayan il yönetimi istifa etti' başlıklı bir açıklama yayınlanmak zorunda kalmış.

Sanırım bu basın açıklaması DP yönetiminin bütünleşme çalışmaları arasında  nelerle mücadele etmek  zorunda bırakıldıklarının en somut gerçeği.

Açıklamada;

"30 Kasım 2008 Tarihinde istifa eden yönetimin yerine, daha sonra önceki merkez yönetim döneminde, 18 Aralık 2008 de atanmış olan il başkanı, yönetimi oluşturmadığı gibi, 2820 sayılı siyasi partiler kanununun 19. maddesine göre,  45 gün içerisinde kongresini yapamadığı için münfesih hale gelmiştir.


Hal böyleyken, bugün olmayan yönetim, siyasi çıkarlar uğruna gündem yaratmak bahanesiyle istifa ettiklerini açıklama garabetine düşmüşlerdir.

Durum kamuoyunun bilgisine sunulur”