İNTERNET HABER

CHP kimlik arayışında mı?


06 Şubat 2009

 

 

CHP’nin İzmit Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen’in her mahallede Kuran kursu açılabileceği yönündeki açıklaması ve Deniz Baykal’ın da bunu desteklemesi,sadece halk arasında değil ,CHP’de de  tartışma başlattı.

Sirmen ise, CHP’nin Kuran kursu açılımıyla ilgili  İnandığım için bu projeyi gündeme getirdim ama projenin takdimi biraz farklı oldu, bu proje ’Her mahalleye kuran kursu’ değil, Kuran kursu da verilebilecek ’Her mahalleye mahalle evi’ projesidir” diyerek, çevir kazı yanmasın yapmaya çalıştı.

Geçtiğimiz akşam Haber Turk’te izlediğim Sefa Sirmen beni bir kez daha şaşırttı.  SEFA Sirmen, “her mahallede Kuran kursları da olan evleri” bir proje olarak vaat etti.
Hatta yetmedi içki konusunda sıkıştırılınca  “Neden olmasın... İstek olursa o evlerde içki servisi de yaparız” demez mi… İşte o an “bu kadarına pes artık  dedim.

Önce çarşaf açılımı, şimdi de Kuran Kursu …

CHP ne yapmaya çalışıyor?

Kimlik arayışı mı, oy arayışımı?

 

Ankara’da Gökçek önde !

MHP'nin adayı Mansur Yavaş’ın kampanya danışmanlığını yapan Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof.Dr. Kemal Görmez koordinatörlüğünde bir grup akademisyen tarafından 14-18 Ocak 2009 tarihleri arasında 6 bin 256 kişi ile yapılan ankette ilginç sonuçlar çıkmış.

Ankete göre  'Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı kim seçilmelidir' sorusuna, ankete katılanların yüzde 51.6'sı Melih Gökçek, yüzde 29.4'ü Murat Karayalçın, yüzde 15.9'u Mansur Yavaş demişler.

 

Adaylık süresince zor günler geçiren Melih Gökçek için bu haber sevindirici olsa gerek.Hele bir de yüzde 50’nin üzerinde oy alırsa bir sonra ki seçimde tekrar aday olacağını söylediğini düşünürsek…