İNTERNET HABER

Çatalkaya'da bulutlar karanlık


08 Ocak 2009

 

 

Güzel İzmir’imin Çatalkayasın da ki bulutlar bugünlerde sürekli karanlık. Güneşli günleri özler olduk. Sizlere daha önceki yazılarımda da aktarmıştım, biz İzmir’de Çatalkaya’ya bakar o gün havanın nasıl olacağına karar veririz.

 
Çatalkaya uzun zamandır bulutlu , hatta çoğu zaman kararsız.Yağsam mı,yağmasam sı , diye düşünen bulutlar bizleri de belirsizlik içinde bırakıyor.

Türkiye’nin üçüncü büyük şehri olan İzmir ve İzmirliler halen daha seçimlere iki buçuk ay kalmışken,  hangi isimlerin İzmir Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olacağını bilmiyorlar.

 
MHP, İzmir Büyük Şehir Belediye Başkan adayını aylar önce açıkladı.İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu.
 
AKP ‘ye gelince uzun zamandır sık sık anket düzenlemekte. AKP İzmir İl Başkanlığı’nın büyük bir titizlikle yaptığı ve detaylarını sır gibi sakladığı anket hakkında MHP adayı Dervişoğlu “AKP yine bir siyasi şeytanlık peşinde ancak oyunları tutmayacaktır” yorumunda bulunuyor.
 
AKP’deki gerçek Atatürkçü ve cumhuriyetçi İzmir’lilerin oylarını da alarak seçimleri kazanacakları iddiasında bulunan Müsavat Dervişoğlu anket hakkında konuşmaya şöyle devam ediyor  “AKP’nin açıkladığı anketlerden 2007 genel seçimlerinin sonuçlarına  benzer bir durum ortaya çıkmaktadır. Hal böyle olunca iktidar partisinin il başkanı neden bunu kamuoyu ile paylaşıyor diye düşünmek lazımdır. Aklı sıra ‘Bakın CHP az farkla önde. CHP’den kurtulmak isteyen sağ seçmen oylarını bölmesin” mesajı vermek suretiyle cepheleşme yaratacak. Ve dolayısı ile MHP’nin önünü kesmesi muhtemel bir siyasi planı uygulamaya koyacak. Yaptırdıkları anketler elimdedir. Yalan yanlış beyanlarla fikir bulanıklığı yaratmalarına izin vermeyeceğiz.  İzmirli seçmen adaya bakarak oy kullanacağını söylüyor. Buna göre adayların tanınmışlık oranları çok önemlidir. AKP İl Başkanı Aydın Şengül’ün açıkladığı sonuçlarda halktan saklanan önemli bir bölüm var. O da Müsavat Dervişoğlu’nun tanınma durumudur. Kendi anketlerinde bile şahsımın tanınma oranı İzmir yerelinde % 88.9 dur. Aslına bakarsanız AKP anketinden bile Müsavat Dervişoğlu çıkmıştır.”
 
AKP’nin anketinden ne çıktığını şahsen ben de tam anlamış değilim.
 
Ama bir gerçek var ki AKP halen daha İzmir Büyük Şehir Başkan adayını açıklamadı. Minik kuşların bana fısıldadıklarına bakacak olursa Başbakan Erdoğan’ın gönlünde halen daha Mahmut Özgener ismi yatıyormuş. Özgener’in de kulağına  giden bu sözlere karşılık  Özgener “ Başbakan konu hakkında bana direkt olarak bir şey sormadı.İnşallah sormaz ” diyormuş.
 
Peki ya sorarsa?
 
Demek ki Özgener’in Başbakanı kırması pek mümkün olmayacak…