İNTERNET HABER

Bütün krizler bitti “ regl” krizi başladı…


06 Kasım 2008

Bazen Türkiye"de  öyle saçma sapan olaylara kilitleniyor ve üzerine gidiyoruz ki…Aslında kabahat biraz da biz basın mensuplarında… Örnek ; Hüseyin Üzmez olayında olduğu gibi.

 

Adam hakkında o kadar çok yazıldı ,çizildi ki bir anda bu değersiz insan  kendini bulunmaz hint kumaşı zannederek tüm televizyon kanallarında gezinmeye başladı.

 

Şimdi de saçma sapan bir konu “regl” partisi gündeme taşındı.Ama bakın dayanamayak konu hakkında ”saçma “ diyen  ben bile iki çift söz söyleme  gereği duydum.

 

Geçtiğimiz günlerde Pınar Aylin, 'Orada Neler Oluyor' programında , hayatıyla ilgili kendine göre  ilginç olan  bir olayı seyircilerle paylaştı ve ; "'da psikolog bir kadın regl olup genç kızlığa adım atan kızı için bir parti düzenledi, millet ayağa kalktı. Ne var bunda? Bu ilk değil ki. Ben liyim. Bizim 'de böyle şeyler yapılır. 20 yıl önce ilk kez regl olduğumda babam ile annem tüm arkadaşlarımı ve akrabalarımı eve davet etti. En sevdiğim ler yapıldı. Annem en şık elbisemi giydirdi. Ev süslendi. Benim genç kızlığa adım atışım müzikli, eğlenceli, li kutlandı. Hatta kayıtları duruyor. Arada bir izleyip gülüyorum. Ben de aynı kutlamayı kızım Maya için yapacağım. Maya genç kızlığa adım attığı gün evde büyük bir parti vereceğim. Bu sünnet kadar önemli ve değerli bir şeydir" dedi.

 

Vallahi Ankara"da ki kadın ne kadar saçmalamışsa Pınar Aylin "de saçmalamış…

 

Ben de İzmirliyim…

Ama inanın hiç böyle bir şeyi ne ben ,ne de benim çevremde ki arkadaşlarım yaşadı. Yani Pınar Aylin"in sözlerine kanıp sakın İzmirlilerin böyle bir adeti olduğunu sanmayın.

Kesinlikle doğru değil…

 

“Regl” olayını sünnetle eş değer tutmak ise apayrı bir saçmalık. Bu olay benim başıma geldiğinde ailemden uzakta bir arkadışımın ailesiyle yaz kampındaydım. Her ne kadar konu hakkında bilgim olsa da  arkadaşımın annesine ne yapacağımı sorduğumda bana yapmam gerekenleri soğukkanlılıkla açıkladıktan sonra annemi aradı ve durumu anlattı. Annem de bir anne-kız arasında geçmesi gereken konuşmayı yaparak konuyu kapattı.

 

O anki utancımı sizlere anlatamam.Şu satırları yazarken bile o günü hatırlayarak,  yüzümün kızarmasına hala engel olamıyorum. Değil bir de benim için parti yapacaklar ve de tüm dünyaya ilan edecekler.

Keşke anneler kızlarını kendileri gibi düşünmeyip, onun da bu konuda  ne hissettiğini sorsalar.

 

Kendisi için “regl” partisi verilen kız tüm basının diline düştükten sonra acaba ne hissetti?

 

Türkiye"de sanki tüm krizler bitti, şimdi de bu konuyu tartışıyor, hatta kriz haline getiriyoruz.

 

Neyse bana da değişiklik oldu.Bu köşeden sizlere sürekli siyaset yazarak belki de bazen sıkıntı veriyorum.

Böylece biraz olsun kafamızı dağıtmış olduk değil mi?