İNTERNET HABER

Bush’a fırlatılan ayakkabı Türk malı mı?


16 Aralık 2008

 

Bir ayakkabı markası nasıl meşhur olur? Yanıt ortada Bush’a fırlatılırsa…

 

Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi tarafından fırlatılan ayakkabının şimdi de bir Türk ayakkabı üreticisine ait olduğu iddia edildi.

Siz de duymuşsunuzdur, çünkü haber tüm kanallarda verilmekte. Bağdat'a veda ziyaretine giden ABD Başkanı Bush'a basın toplantısında fırlatılan ayakkabının İstanbul Altınşehir'de 1991 yılından bu yana faaliyet gösteren bir Türk firmasının 2002 yılından bu yana üretmiş olduğu tescilli bir marka olduğu iddia ediliyor.

Baydan Ayakkabıcılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baydan, ayakkabıları yaklaşık 10 yıldır ürettiklerini, son 5 yıldan bu yana da tek model olmak üzere Ortadoğu'ya ihraç ettiklerini söylemiş. Yetmemiş  Irak'a yılda 15 bin çift söz konusu modelde ayakkabı ihraç ettiklerini ,ayakkabının 4 renk olarak üretildiğini,  ABD Başkanına atılan ayakkabının da kahverengi olduğunu söylemiş.Hatta ayakkabının kaba görünse de çiftinin ağırlığının 600 gram olduğunu ve 27 dolar karşılığında ihraç edildiğini de belirtmiş.

Olay anında çekilen fotoğraf ve görüntüleri inceleyen firma yetkilileri, eylemi gerçekleştiren Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi'nin ayakkabılarının kendi ürünleri olduğunu açıklayarak, bu konuda bir kuşkularının bulunmadığını da belirtmişler.

 

Bu kadarı da fazla…Iraklı gazeteci Muntasar El Zeydi’nin bundan sonra sırtı asla yere gelmez.Söz konusu firmanın ayakkabı modelliğini yapsa yine kendine öbür boyu yetecek parayı kazanır.

 

Ayakkabı firması  ise artık tam manasıyla meşhur oldu. Ayakkabının neredeyse heykeli dikilecek.


Bu arada Bush internete de düşmekte gecikmedi. Ayakkabı olayı oyun haline getirildi.

Oyunda Bush kürsüde kendisine atılan ayakkabı ve terliklerden kurtulmaya çalışıyor. Üç kez ayakkabıların isabet edince oyun bitiyor ve Bush yüzü gözü dağılmış bir şekilde görülüyor.

Başkanlığı devretmesine sayılı günler kala yaşadığı “ beni neden kimse sevmiyor?”  diyerek bunalıma girdiği söylenen Başkan Bush’un bu  travmayı atlatması oldukça zor görünüyor.