İNTERNET HABER

Bitmeyen sevda ; ANAP ve DP


10 Ocak 2009

Anavatan Partisi ve DP birleşmesi yıllardır bitmeyen bir aşk hikayesine dönüştü.Nice genel başkanlar geldi geçti, hatta bu  sevda bazılarının başını yerken  yine de bu iki parti birbirlerine kavuşamadılar.

 

Şimdi sıra Anavatan Partisi Genel Başkanı Salih Uzun ve DP Genel Başkanı  Süleyman Soylu’ya geldi…

 

Bu bitmeyen sevdaya şimdi de her iki partinin yeni genel başkanları kapılmışlar.Kuşların bana fısıldadıklarına göre  ,Süleyman Soylu mütahit Adnan Çeltikçioğlu vasıtasıyla Mesut Yılmaz’dan yerel seçimlerle ilgili destek görüşmesi talep etmiş.

Mesut Yılmaz’da Anavatan Genel Başkanı Salih Uzun olmadan görüşme yapmam yanlış olur “demiş ve böylelikle Salih Uzun görüşmeyi kabul etmiş.

 

Görüşmelerin sonucunda İstanbul’da bazı genel mutabakatlara zorla da olsa varılmış .Şekilsel olarak konuşmaya değer konular tespit edilmiş ve  ardından Ankara’ da Adnan Çeltikçioğlu’nun bürosunda ikinci görüşme gerçekleşmiş.

 

Fakat DP Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun ödün vermeyen tavırları karşı tarafı çileden çıkarmış.

Örneğin konuşması esnasında Soylu ; “Antalya , Denizli, Aydın, Isparta, Afyon ,İzmir, Manisa ,Bursa, Balıkesir, Samsun gibi illeri tartışmaya dahi almam “ demiş.

Ve ardından da “ Merkez belediyelerle ,ilçe belediyeleri ile ilgili “ 340 ilan ettim, 700 söz verdiğim var. Diğerlerine de bakarız …” yaklaşımı içine girmiş.

Bu uzlaşmadan uzak tavırlara karşılık olarak  toplantıda bulunan Anavatan yetkilileri  de bir nevi “tak sepeti koluna herkes yoluna  düşüncesi içinde oradan ayrılmışlar.

 
 
Bana gelen dedikodulara göre Soylu İstanbul’u Anavatan Partisine verirken,ilçeleri sürekli aday çıkartıyormuş.

 

Yine Soylu “ Denizli bizim “derken , Denizli  merkez ilçe başkanı istifa edip AKP ‘ye gitmiş.Yani ortada teşkilatları yok. Anavatanlılar haklı olarak “Soylu Anavatan partisi MKYK üyesine Denizli için adaylık teklif ederken , diğer yandan Denizli DP’ nin kalesi  diyebiliyor?”  diyorlar.

 

Gelelim Bursa’yaBursa Kestel ilçesi DP ilçe başkanı ve yönetimi komple istifa etmiş . Fakat buna rağmen Süleyman “Bursa benim kalem “diyormuş.

 

Anavatan partisinin Balıkesir’de üç tane ilçe belediyesi varken, DP ‘nin hiç yokken DP Genel Başkanı Süleyman Soylu yine ısrarla   Balıkesir kalem ” diyormuş..

 

Manisa’ya gelince…Soylu Anavatan Partisi adayı Adil Aygül için “ Adil Aygül’de  ısrar etmeyin.Ben size  daha iyisini bulacağım “diyormuş.

 

Tüm bu senin kalen, benim kalem tartışmaları sürerken anlayacağınız bu birleşme sevdası yine bir başka bahara kaldı.

 
Tabi burada Süleyman Soylu'nun ödün vermez ise  tutumu ayrı bir tartışma ve yazı konusu.