İNTERNET HABER

Bir DYP var ki…


16 Eylül 2008

 

DYP , yani bildiğimiz Doğru Yol Partisi"nin çalışmaları hakkında bana sürekli e-mailler gelmekte.

Yılların DYP"si ,Süleyman Demirel"in, İsmet Sezgin"in ,Hüsamettin Cindoruk"un, Tansu Çiller"in DYP"si hala var mı ,diye soranlarınızın olduğunu duyar gibiyim.

Evet var… Mehmet Ağar Genel Başkanlığında ki DYP ,Anavatan Partisi ile birleşeceğiz hayalleri içinde iken hatırlarsanız adını DP adı ile değiştirmişti. Bunun üzerine bazıları da boş durmamış Doğru Yol Partisi ismini hemen kendilerine tescil ettirmişlerdi.

Geçtiğimiz günlerde Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, 15 İl Başkanı ile birlikte TC.9.Cumhurbaşkanı Sayın Demirel'i ziyaret etmişler.

Bu ziyaret esnasında Sayın Demirel neler hissetti, ya da neler düşündü inanın çok merak ediyorum.

Kendisi Genel Başkanlıktan ayrıldıktan sonra DYP adı altında, ardından da Demokrat Türkiye Partisi adı altında siyaset yapan eski silah arkadaşlarını hiçbir zaman işaret etmemişti. 

Genel Başkan Çetin Özaçıkgöz ziyaret esnasında partisinin il başkanlarından bazılarını Sn.Demirel'e tanıtmış.

Teşkilat çalışmaları hakkında bilgi vermiş ve  Özaçıkgöz "İnşallah seçimlere yetişeceğiz" demiş.

Sayın Demirel"de herhalde sırtlarını sıvazlayarak “ siyaset uzun soluklu bir yoldur, sakın yılmayın.Yola devam !” diyerek kendilerini uğurlamıştır.

DYP Genel Merkez"inden gelen bilgilere göre, geçen hafta ilk olarak DYP Konya İl Başkanı Bahadır Özbekoğlu'nun başlattığı transferler, Antalya Döşemealtı İlçe Başkanı İBRAHİM BALÇAK'ın 650 kişilik ekibi ile Demokrat Parti'den istifa ederek Doğru Yol Partisi'ne katılması ile devam etmiş.

Ardından da MALATYA'da Mustafa Demir Demokrat Parti'den istifa ederek Doğru Yol Partisi'ne geçmiş, Malatya-Hekimhan İlçe Başkanlığı görevine başlamış.

Ayrıca Genç Parti MALATYA Kale İlçe Başkanı Hüseyin Erdoğan, tüm yönetimi ve 135 kişi ile Genç Parti'den istifa ederek Doğru Yol Partisi'ne katılmışlar.

Yani anlaşılacağı üzere orada uzakta, DYP adı altında  sessiz sedasız bir şeyler oluyor…
İlgili makamlar duyurulur…