İNTERNET HABER

Bence Obama hergün gelsin...


09 Nisan 2009

 

 

İstanbul İstanbul olalı herhalde böyle düzenli trafik görmedi. Bence Obama hergün İstanbul’a gelsin. İstanbul’da yaşamaya başladığımdan beri trafiği Obama öncesi ve sonrası olmak üzere iki döneme ayırma kararı aldım.

Barack Obama Türkiye’ye gelmeden önce İstanbulluları bir telaş aldı ki sormayın ; “Aman Obama geliyor iki gün boyunca gideceğimiz yerleri ona göre ayarlayalım,trafik mutlaka kilit olur

Yola gidecek olanlar, ya da yoldan gelecek olanlar uçak saatlerini Obama’ya göre ayarlamaya çalıştılar ki bu gruba  benim annem ve babam da dahil.

Üstüne üstlük aynı gün Almanya’dan eşimin misafirleri gelmez mi…?

Aldı mı bizi bir telaş…

Ama o da ne ,trafik de hiçbir sıkışıklık yok.Gayet düzenli…İzmir uçağına yetişmek için Obama trafiği korkusundan vaktinden çok önce evden çıkan annemler, erken erken havaalanına vardılar.

Obama ile aynı gün Almanya’dan gelen , tesadüf o ki  yine aynı gün ülkesine dönen Alman misafirimiz bile gözlerine inanamadı.Belki de ilk kez  İstanbul’da trafik telaşı yaşamadan sakin sakin uçağına bindi ve ülkesine döndü.

Bence Obama İstanbul’a  hep gelsin…!

 

İMAM İMAMLIĞINI YAPMAZSA?

 

Ankara otobüs terminali mescidinin imamı Adem Çobaner’in 143 milyon 829 bin liralık bütçesi olan RTÜK’e sayman olduğunu biliyor muydunuz? Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun  (RTÜK) CHP’li üyesi Şaban Sevinç bu durumu eleştirerek; “Anlaşılır gibi değil.İmam imamlığını yapmalı. Atamalar üst kurula gündem dışı getirildi. Bu durum yasaya aykırı. Atamaları en kısa sürede inceleyip, gerekirse yargıya taşıyacağız” demiş.

AKP hükümetinin yerel seçimlerin hemen sonrasında RTÜK’e üst düzey yönetim kadrolarına yaptığı atamalardan RTÜK’ün tüm CHP’li üyeleri rahatsız ; “Atamaları en kısa sürede inceleyip,gerekirse yargıya taşıyacağız” diyorlar…

Atı alan çoktan Üsküdar’ı geçmiş… Bize de sizlere sadece bu haberi vermek düşmüş. Otobüs terminali imamı RTÜK’e sayman olmuş.

 

YORGAN GİTTİ KAVGA BİTMEDİ

 

Denizli’nin Tavas ilçesine bağlı Büyükkonak beldesinde başkanlık, 3 kez yaptığı itirazın ardından AKP’li adaya gitti. Tek itirazları bile kabul edilmeyen CHP’liler ise Yüksek Seçim Kurulu’na başvurdular.

Beldede seçim akşamı sonuçlar CHP adayı Ali Yarangünü’ne 2 oy farkla başkanlık yolunu açmıştı.Ancak bu  2 oyluk fark AKP’nin ilçe seçim kuruluna itirazlarına neden oldu. Oylar yeniden sayıldı.Bu kez her iki adaya 898’er oy çıktı.Sonuç kuraya kaldı. Kuradan yine Yarangünü çıktı. AKP bu kez il şeçim kuruluna itiraz etti.Bu kez AKP adayı Mustafa Davulcu’nun daha önce geçersiz sayılan bir oyu daha kabul edildi.Böylece AKP adayı Davulcu seçimi kazanmış kabul edildi.

Şimdi buna “yorgan gitti kavga bitmedi” mi diyeyim, “minareyi çalan kılıfı hazırlar” mı diyeyim, buyurun siz karar verin.