İNTERNET HABER

BAYRAMDAN GERİYE KALANLAR


03 Aralık 2009

Bayramtatili sonunda bitti.  Bana göre bayramneşesi Ahsen yengeydi. Sağ olsun bizi gündemsiz bırakmadı. Tabi bir de herbayramda yaşanan vahşet manzaralarını unutmamak lazım.

Kendinikesenden tutun da , kurbanlık hayvanı kesemeyip işkence eden vatandaşlarımıza kadar, yine hafızalardan silinmeyecekgörüntülere şahit olduk.

Tabii bir dekaza bilançolarını unutmamak lazım.Yine yollarda telef olan bir çok ölü veyaralı ile bayramı noktaladık.

Bayramertesi İsviçre’den aldığımız haber ise yaşanan bütün olumsuzlukların  sanki tuzu biberi oldu.

İsviçrede kireferandum sonucunda “minare” yasağına “evet” ,dış ülkelere silah ve savaşmalzemeleri satışının durdurulmasına “hayır” oyu çıkması dünyada tepkiyarattığı kadar, bana kalırsa bir gerçeği de ortaya koymuş oldu.

Evet ,yaşadığımızdünyada din özgürlüğü engellenmek,savaş ise körüklenmek istenmekte.İnsanlararası barış istenmemekte. Son yıllarda insanoğlunun yaşadığı krizler, yaşamsalerezyonlar ,savaşlar ,dini baskılar sanki İsviçre’nin almış olduğu bu kararıperçinliyor.

Sevgiliokuyucular ,bu pilav daha çok su kaldırır .Köşe yazarları konu hakkında bol bolyazarlar.Gelin biz bayram neşesi Ahsen yengeden bahsedelim.

Bayramtatili için tüm hazırlıklarını yapan Ahsen hanımın THY macerasını hepinizbasından okumuşsunuzdur. İstanbul’dan Atatürk Hava Limanı VIP salonuna gelenAhsen Hanım, hatırlarsanız Kıbrıs yerine Ankara’ya uçunca olanlar olmuştu.

THYyetkilileri söz konusu yanlışlığın telafi edilmesi için özür üstüne özürdilerken Ahsen Hanım “Bunu bir tek şartla affedebilirim, hayatım boyuncakullanabileceğim bir Pass Bilet verin tatlıya bağlayalım. Ha bu arada Kemal’ede vermezseniz adil olmaz, bir pass bilet onun da hakkı” demez mi?
Karışıklığın kurbanı olup, aslında her şeyi önceden Rabbine soran AhsenUnakıtan, bir anlık  hatanın telafisiniKâr’a çevirmenin mutluluğunu yaşarken, haberi okuyan sizlerin de en az  benim kadar şaşkınlık içinde kaldığınızı hissedebiliyorum.

Bayram sonrası , eğersizlerde benim gibi salim kafa ile düşünecek olursanız ,aslında Ahsen Hanım’ınbu tutumunda rahatsızlık duymamamız lazım.
Nedenine gelince ; Bugünkühalimize şükredip, yıllarca bizi başarı ile yöneten eski Maliye Bakanımızın eşiAhsen Hanım’ın eşinden öğrendikleri hem bizi mutlu etmeli hem de bizlere örnekolmalı da ondan.