İNTERNET HABER

Bayram da MHP


15 Aralık 2008

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bayramın 4.günü İzmir’e gelerek partililerle  bayramlaştı. Kültürpark Fuar 1-B Nolu Hol’e  “Devletin başına Devlet gelecek” sloganları arasında giren MHP Genel Başkanı Bahçeli , iktidar partisi AKP ve CHP’ye yönelik sert açıklamalarda bulundu.

 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu’na yönelik övgü dolu sözler söyleyen Bahçeli  “İzmir’de belediyelerin alayına talibiz” dedi. 
 
 MHP Lideri Bahçeli eski İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu takdim ederken  partinin tüm kademelerinde görev alarak MHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmaya hak kazandığını belirtti ve sözlerini , “O çekirdekten gelen iyi bir fidan. Olgunlaştı, büyüdü ve büyük bir şehrin yükünü taşıyacak güce geldi. Teşkilatımızın her kademesinde görev yaptı. Sürgünden gelen bir fidan ulu bir çınar oldu. Takdim ediyorum”  şeklinde tamamladı.
 
MHP eski İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu siyasete girdiğim günden beri tanırım. Yeni Asır’da köşe yazarlığı yaptığım dönemde kendisinden köşe bucak kaçan muhabirlerimizden birini kenara çekmiş ve nedenini sormuştum.Muhabirimiz “ biraz ters bir insan “ demişti.

Tabi bu sözler üzerine kendisini yakından tanımak isteyerek telefonla aramıştım .Dervişoğlu ;” Allah Allah nasıl oluyorda Yeni Asır’dan biri bizi arıyor” demişti.Meğer ne yaparsa yapsın basında yer almamasından dolayı tüm yerel basına karşı o dönemde öfkeliymiş.Yani "tersliği" sebepsiz değilmiş.

 
Bu görüşmemizin ardından gazeteye söyleşiye geldiğinde Sayın Dervişoğlu’nu yakından tanıma fırsatım olmuş,bizim muhabir çocukların neden ondan köşe bucak kaçtığını anlamıştım.
 
Çünkü Dervişoğlu, düzgün ,doğru ve gerçekçi konuşuyordu.Kimseye yağ çekmiyordu. Kimsenin yüzüne gülüp arkasından konuşmuyordu.İzmir’e , İzmir’in sorunlarına ve siyasi problemlerine hakimdi. Korkmadan ve biraz uzun konuşuyordu.
 
İşte o gün hangi konumda olursa olsun bir gün kendisi ile siyaset yapmanın zevk olacağını söylemiştim.
 
Bahçeli Müsavat Dervişoğlu için en güzel tarifi yapmış. “ O gerçekten çekirdekten gelen iyi bir fidan. Sürgünden gelmiş, olgunlaşmış ve ulu bir çınar olmuş.”

Sayın Bahçeli’ye bir de ben ilave yapmak istiyorum “ İzmir ‘e lazım gelen, İzmir’e layık  bir insan olmuş 

 
İzmir’e benden tavsiye. Dervişoğlu mutlaka değerlendirilmeli…