İNTERNET HABER

Baratalı ve Gökçek


06 Eylül 2008

 Geçtiğimiz akşam Objektif programını açtığımda Melih Gökçek"in karşısında Bülent Baratalı"yı görünce önce çok şaşırdım. Çünkü Sayın Baratalıyı şahsen tanır ve çok takdir ederim. Son derece kibar, efendi bir insandır. Programın başında önce kendisi adına üzüldüm ve kendi kendime “Hay Allah, neden bu programa çıkmayı kabul etti acaba, şimdi İzmir Büyük Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu"nun başına gelenler ,Melih Gökçek"in saldırıları onu da hedef alacak “ derken, bir baktım ki Baratalı elinde belgelerle son derece kibar ve sakin bir şekilde bugüne kadar karşına geçen herkesi bağıra çağıra sindiren Melih Gökçek"i susturmayı başardı.

 

Programın konusu tabi ki İzmir"in arsenikli su hikayesi idi. Sevgili okuyucular google da Bülent Baratalı yazan herkes Sayın Baratalı"nın başarılı özgeçmişini okuyabilir. Ama ben sizler için bir kolaylık yapıp kısa bir özet veriyorum;

 

Bülent Baratalı, 1947'de İzmir Urla'da doğdu. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. İzmir Barosu Genel Sekreterliği görevinde bulundu. Urla Belediye Başkanı, Urla Kent Senatosu Kurucusu, Ege Belediyeler Birliği Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi, Yarımada Belediyeler Birliği Kurucusu ve Başkanı, Kıyı Ege Belediyeler Birliği Kurucusu ve Başkan Yardımcısı, Türkiye Kent Kooperatifleri Kurucusu ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. "Çevre Teşvik", "İzmir ve Ege'nin en başarılı Belediye Başkanı", "Son 20 Yılın En Başarılı Belediye Başkanı", "Abdi İpekçi Dostluk ve Barış" ile 2007'de "Yılın Milletvekili" ödüllerini aldı.

 

Ve bu kadar değerli ve kibar bir insan program esnasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek"in her türlü saldırısı karşısında Gökçek"e  "siz" diye hitap ederken, Sayın Melih Gökçek  karşısında ki insanın milletvekili ve bir zamanların başarılı belediye başkanı olduğunu göz ardı ederek "sen" diyerek hitap etti, hatta ağza alınmaması gereken şeyleri söyledi.

 

Programın ortalarına doğru dayanamayarak Sayın Baratalı"ya "İzmir adına sizinle gurur duydum" diyerek tebrik mesajı çektim. Ertesi gün sabah Bülent Bey her zaman ki kibarlığı ile arayarak teşekkür etti. Sayın Baratalı"nın söylediğine göre Gökçek 1o kişilik koruma ordusu ile programa gelmiş.

 

Bence Sayın Gökçek Ankara yerine İzmir ile uğraşmaya devam etsin.Çünkü böylelikle CHP"nin İzmir  Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olarak Aziz Kocaoğlu"nu göstermesini garantiye almış oluyor.