İNTERNET HABER

Angelina Jolie ' mi?


15 Ekim 2008

 

 

Sevgili okuyucular bildiğiniz gibi AKP Kadın Kolları Başkanlığı, iş dünyasında kadının rolünün ele alınacağı toplantıya, ünlü film yıldızı Angelina Jolie'yi davet etti.

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin, partisinin kadın kollarının 2 yıldan beri uluslararası toplantılar düzenlendiğini belirterek,bu kapsamda, iş dünyasında kadının rolünün masaya yatırılacağı "İşte Kadın" konulu bir toplantı düzenleyeceklerini ifade etmiş.Fatma Şahin"in söylediğine göre  toplantıya işçi, işveren, dünyada rol modeli olmuş güçlü kadınlar davet ediliyormuş

Angelina Jolie'yi de bu toplantıya davet ettiklerini anlatan Şahin, "Dünyanın kabul ettiği güçlü bir sanatçı. Yardımseverliğiyle bütün dünya onu biliyor. Biz de bu anlamda davet ettik. Davetimizle alakalı süreç, bu hafta takip ediliyor" şeklinde de açıklama yapmış.

Şahin, "Jolie'den nasıl yanıt geldi?" diye sorulması üzerine, Jolie'nin, vakıfla çalıştığını belirterek, "Yoksul ülkelere birtakım para bağışıyla çalışma sistemi oluşturuyor. Fakat biz iktidar partisiyiz. Yaptığımız hiçbir programda, davet ettiğimiz hiç kimseye para vermedik. Bunu onlara ilettik. Şimdi onlardan yanıt bekliyoruz" demiş.

Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere Angelina Jolie"ye parayı veren düdüğü çalıyor. AKP "liler magazin haberlerini (!) takip etmediklerinden olsa gerek , Angelina Jolie ile ilgili haberlere belli ki Fransız kalmışlar.

 

Tüm dünya Jolie"nin  gerek habire çocuk evlat edinmesinin, gerekse yaptığı yardımların sürekli basının gözü önünde olduğundan, buram buram reklam koktuğunu konuşurken  , bu  dedikodular  sayfa sayfa yazılıp çizildi.

 

AKP "nin Angelina Jolie"ye  davet haberi çıktığı günden beri okuyuculardan e-mailler alıyorum. Herkesin  ortak isyanı  ;
“Neden Angelina Jolie…?”

 Dövmeleri, ya da şiş dudakları için mi, yoksa haber olsun diye bol bol  çocuk evlat edinmesinden mi?

Başbakanımızın   “en az 3 çocuk doğurun ” diye başımızın etini yediğini anımsayacak olursak en mantıklı sebep bu gözüküyor.

Belki de AKP "li kadınlar Jolie"nin bir tane  elinde ,bir tane  kucağında, iki tane eteğinde, iki tanede arkada bakıcı kucağında bol çocukla gelerek bizlere örnek olacağını umuyorlardır.

 

Bu arada ABD'den Terry Neese ve Mona Dimond, Pakistan'dan Manail Anis Ahmed'in, toplantıyla ilgili davetle Şahin"in açıklamasına göre olumlu yanıt vermişler.

 

Darısı Angelina Jolie"nin başına…

 

Anlayacağınız sizler kadar ben de Angelina Jolie "nin neden davet edildiğini anlayabilmiş değilim.

Olurda gelirse olayı  hep baraber çözeriz.

Veya içinizde anlayanlar var ise anlamayanlara bir zahmet anlatsınlar.