İNTERNET HABER

Anavatan Cephesinden DP ‘ye bakış…


21 Kasım 2008

 

 

 

 

DP kongresi sonrası; sizlere kongreyi anlatmış   ve izlenimlerimi paylaşmıştım. Kongre bitti ama tartışmalar hala bitmedi, diyerek de dip not düşmüştüm. Kongre sonrası gerek DP"li, gerek başka partiden gerekse partili olmayan vatandaşlardan çeşitli yorumlar aldım.

 

 

Bugün halen daha DP "de sular durulmuş değil. Kongre sonrası hazırlanan GİK listesinin sancıları halen daha devam etmekte.

 

Şimdi gelelim Anavatan Partisi cephesinden DP "de gelişen olayların nasıl göründüğüne . Konuyu Anavatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Cenk Tunçsiper  ile tartıştım. Tunçsiper ;

 

“ Ayşem hanım sizinde yazdığınız gibi DP de bir huzursuzluktur gidiyor. Biz ise devamlı toplantılar yapıyoruz.

Genel Başkanımız Salih Uzun ,2 gün önce Samanyolu, dün ART ve 54 ilde Cihan üzerınden yerel TV" lere cıktı. Pazar günü de Vatan gazetesinde röportajı yer alacak.

Önümüzde ki günlerde Bursa ve  Mudanya dayız. Türkiye deki bütün belediye başkanlarını cagırdık seçim startı veriyoruz.

1 Aralık itibari ile kamudan ve Silahlı  Kuvvetlerden istifa edenler aday olabilecekler. Salih Uzun konuşmalarında genellikle üç şeye vurgu yapıyor.

Birinci olarak ; “Türkiye"de alternatif yok sözü yanlış. Saadet Partisi , Anavatan Partisi ve DP" de genç bir değişim var. Bunu takip edin .” diyor. Tümünü ortaya koyuyor.

İkinci olarak ATV ve  Sabah satışını gündeme getirip, kamu bankalarının 750 milyon dolarlık kaynak israfı yaptığını  sık sık söylüyor. Örnek veriyor ;” Bu kriz döneminde 1milyon dolarlık kredi ,  750 büyük sanayiciye can suyu olurdu. Veya 7500 küçük kobiye 100 bin dolarlık can suyu olurdu. “diyor .Genel Müdürü"nün Başbakan damadı olmasını değil, kaynağın yanlış sarf edildiğini Genel Başkanımız sık sık söylüyor.

Üçüncü olarak da ; Hükümete öneri paketi hazırlıyoruz. Bunu da rahmetli  Özal"ın eski Ekonomi Bakanı Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli ile gerçekleştiriyoruz. Yani eski yeni bir arada mesajı veriyoruz.

 

 Eskiler ve yeniler beraberiz. Eski Teşkilat başkanı Ersin Taranoğlu, eski Bakan Cengiz  Altınkaya ve yine MKYK dışından bir çok isim bizlere her konuda destek oluyorlar.

MKYK da bildiğiniz gibi duayen isim Oltan Sungurlu  var. Partinin zor gününde ise illerini ve Ankara"yı ayakta tutan ; Yunus Yunusoğlu, Muammer Usta, Namık Akay, Adıl Aygül,Önder Nalıncı,Orhan Efe, Ahmet Keskin gibi, partinin omurgaları hala  etkin görevlerdeler.

Yanı Anavatanda birlik ve beraberlik var.

Seçim işleri başkanı olarak bana  Türkiye"nin her köşesinden " partimden belediye başkanı adayı olacağım”  diyen telefonlar geliyor.

Örneğin ; Biraz önce Burdur AKP"den seçilmiş bağımsız eski Anavatanlı il genel meclis üyesi Turan Öner aradı. " Partim Anavatan"dan belediye başkan adayıyım" dedi.. Bu örnekler çok.

Teşkilatlarımızı  heyecanla tamamlayıp seçime hazırlıyoruz.” Açıklaması yaptı.

 

Sevgili okuyucular Sayın Tunçsiper anlattı ,ben dinledim. Tunçsiper"e ve Genel Başkanları Salih Uzun"a katıldığım bir nokta var ki ; şu an 3 parti yeni genel başkanlara sahip. DP, SP, ve ANAP…

Üç genel başkanda genç, tecrübeli ve yetenekli…

Üçü de ilk sınavlarını 29 Mart yerel seçimlerinde verecekler.

Ya sonra…?

Kalan sağlar bizimdir….