İNTERNET HABER

Aman anırmayın...


25 Haziran 2008

 

 

 

New York Times muhabirini bulunca ; “ Atatürk"ün gerçekleştirdiği devrimler nedeniyle "Türk toplumuna travma yaşatıldı. Bir gecede kıyafetlerini ve dillerini değiştirmeleri emredildi. Dinsel yolları dağıtıldı"  şeklinde düşüncelerini aktaran AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir  Mehmet Fırat  gelen tepkilere rağmen  sözünün arkasında durarak;

 
"Bir gecede yaşanan her şey travmatik etki yaratır. Devrim Kanunları konusunda söylediklerimden dolayı beni eleştiriyorlar. Devrimi bilmeyenler devrimi konuşuyor. Devrim Kanunları konusunda konuşanlar eğer bunların tamamını okuduysa ben TBMM'nin ortasında eşek gibi anıracağım. Lozan Anlaşması'nı kim tam anlamıyla okudu ve özünü kavrayabildi. Tevhid-i Tedrisat'ı kim okudu, kavradı? Okumadan konuşuyoruz. Benim New York Times'a söylediklerimin tam metnine bakmak lazım. “ demiş.

Sayın Fırat ,bir meclis ortasında anırmanız eksikti.

AK Partililerin Türkiye tarihine bir şekilde geçecekleri kesin de kimse  bir de “anırarak” geçmelerini istemez ,diye düşünüyorum…

 

 

 

LÜTFEN GİTME…!

 

Kısa bir süre önce “Muhafazakar eşcinselim” diyerek olay yaratan Cemil İpekçi, kapatma davası süren AKP"yi savunmuş ve “AKP kapatılırsa Hindistan"a kaçarım demiş.

Ne diyeyim Allah herkese böyle vefakar seçmen versin.

 

İpekçi  ayrıca ;

 

“Bence AKP kesinlikle kötü bir parti değil. 60 yıllık hayatım boyunca Özal"dan sonra gördüğüm en iyi hükümet. Bu partiye hep gerici deniyor. Gericilik ne yaptılar bilmiyorum ama Türkiye"ye hiç ileri bir parti gelmediki. AKP işçilere ve Alevilere indi. Belediyeleri çok iyi çalışıyor. Bence şu anda Türkiye için daha iyi bir parti yok. Tansu Çiller zamanında 1 gecede kaç iş yeri kapandı.AKP  kapatılırsa şu dönem çok kötü olur. Zaten herkes bu dava yüzünden bütün işleri askıya aldı. Yurt dışıyla bütün iş bağlantılarımız kesilir. Ekonomik açıdan Türkiye"ye çok zarar verir. Benimde artık krizlerle uğraşacak gücüm kalmadı. Bütün işlerim kapatma davası yüzünden iptal oldu. AKP kapatılırsa Bodrum"a yerleşirim. Hindistan"da yaşarım. Doğduğumdan beri olan bu siyasi belirsizlikler yüzünden neler çektik. Bu kaosu gençlerimize yaşatmaya hakkımız yok. Dış güdümlü bir bölünmeyi hak etmiyoruz.” şeklinde düşüncelerini aktarmış.

 

Türban yasağı kalkana kadar defile yapmama kararı alan ve beni çok üzen Cemil İpekçi ,şimdi de ' Hindistan"a giderim ' , diyerek beni bir kat daha üzdü.

Cemil bey,lütfen gitmeyin…

Ama giderseniz yanınıza ananızı da almayı ihmal etmeyin…

 

Reklamın iyisi kötüsü olmazmış.

İşte bazıları da böyle laflar ederek hala gündemde kalmaya çalışıyor…
Ne diyelim ağzı olan konuşuyor...