İNTERNET HABER

Ah Ahsen yenge!


30 Kasım 2009

Bayram tatili için tüm hazırlıklarını yapan Ahsen hanımın THY macerasını sanırım hepiniz basından okumuşsunuzdur. İstanbul’dan Atatürk Hava Limanı VIP salonuna gelen Ahsen Hanım, çıkacağı Kıbrıs yolculuğu için  hazırlanmaktaymış. Ankara uçağıyla KKTC’ye gitmeye hazırlanan Ahsen Unakıtan, sabah saat 07.30′da uçağa davet edilmiş. Keyifli fakat bir okadar da kısa süren yolculuğun ardından indiği alanda yine VIP personeli tarafından karşılanan Ahsen Hanım, gördüğü ilk karşılama görevlisine “Güzelimsen buraya mı tayin edildin, daha geçenlerde beni Ankara’dan uğurlamıştın” diyetakılınca gerçek ortaya çıkmış.

VIP görevlisi genç kadının:

-Hayır efendim, ben yine Ankara’dayım demesi üzerine Ahsen hanım yanlış uçakla yanlış bir yere, Lefkoşa yerine Ankara’ya indiğini anlamış.

VIP salonuna geçen Ahsen Unakıtan burada Hava Meydanı yöneticileri ile THYyetkililerine bir güzel fırça atmış.

Haberi okuduğumda güleyim mi ağlayayım mıbilemedim. Şahsen kendimde defalarca uçak yolculuğu yaptım, ama bir kez olsun Ankara yerine Diyarbakır’a uçmadım. Bu benim ileri seviyedeki zekamdan mı yoksa başka bir sebepten mi şu an tahlil edemiyorum.


Hatanın telafi edilmesi için THYyetkililerinin Ahsen hanıma dil dökmesi ne yazık ki  fayda etmemiş.

THY yetkilileri söz konusu yanlışlığıntelafi edilmesi için özür üstüne özür dilerken Ahsen Hanım “Bunu bir tek şartlaaffedebilirim, hayatım boyunca kullanabileceğim bir Pass Bilet (Ücretsiz seyahat bileti) verin tatlıya bağlayalım. Ha bu arada Kemal’e de vermezsenizadil olmaz, bir pass bilet onun da hakkı”


Karışıklığın kurbanı olan ve her şeyi öncede Rabbine soran Ahsen Unakıtan hatanın telafisini kâr’a çevirmenin mutluluğunu yaşarken, haberi okuyan sizlerin de en az  benim kadar şaşkınlık içinde kaldığınızı sanıyorum.

Salim kafa ile düşünecek olursanız, aslında Ahsen Hanım’ın bu tutumundan mutlu olmamız gerekir.

Nedenine gelince ; Düşünsenize yıllardır bizi ne kadar başarılı bir Maliye Bakanı yönetmiş. Ahsen Hanım da belli ki, kocasından çok şey öğrenmiş.

Eee, ne demişler ; “Her başarılı erkeğinardında mutlaka güçlü bir kadın vardır”
 
Sözün tabi bir de şöylesi var: Kadın var vezir eder, kadın var rezil eder.