İNTERNET HABER

AB konusunda yapılan hiçbir şey yok!


06 Nisan 2008

Sevgili okuyucucularım hafta sonuna girerken sizlere bol kahkahalı bir hafta sonu dilemiştim.Yorumları okuduğumda gözlerime inanamadım.Bu kadar mı bir gülümsemeyi, bir kahkahayı kendimize çok görür olduk?

Tabi ki ay başı geldiğinde evin kirasını, kredi kartı borçlarını,elektirik ,su faturalarını nasıl ödeyeceğimi düşününce benim de boğazıma bir yumru oturuyor. Ama sonuçta hepimiz etten kemikten insanız.


Neden bana bu kadar kızdınız?


Ben yine de içten bir kahkanın hakkımız olduğunu düşünüyorum.

Yoksa bu dünya hepten çekilmez bir hale gelir.

 

Her neyse, konumuza dönelim... Hafta sonu Çeşme'deydim. Açılışını Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım"ın yaptığı , Bilgi İşlem Yöneticileri Sempozyumu'na katıldım. 

Katılımın oldukça fazla olduğu Sempozyumda CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunoğlu"na rastladım.


Coşkunoğlu
benim dikkatle izlediğim , bilgi dağarcığına hayran kaldığım bir vekilimizdir.

Osman Coşkunoğlu milletvekili bir babamın oğlu olup 24 yıl ABD"de , 2 yıl da İtalya"da yaşadıktan sonra Türkiye"ye dönmüş.Döndüğü günden beri de siyasetin içinde. Nasıl sevilip ,sayıldığını Uşak"ta muhtarlarla yaptığım toplantılarda bizzat kendi gözlerimle görmüştüm.

 

Türkiye"nin içinde bulunduğu durumu ve AKP iktidarını değerlendirmesini rica ettiğimde Coşkunoğlu; 

 “AKP 22 Temmuz"dan sonra anayasayı kurcaladı, türbanla uğraştı,vakıflar yasasını çıkardı.Yani yapmaması gerekenleri yaptı.Enflasyona gelince, enflasyon  zaten 3 yıldır düşmüyordu.    ABD"nin uzun zamandır yaptığı  araştırmaların doğruluğu ortaya çıktı.Ekonomiyi kontrol altına almış gibi gösterselerde aslında  kontrol altına alamamışlardı.Türkiye"yi önümüzde ki 3-4 yıl daha da vahim günler bekliyor” şeklinde görüşlerini aktardı.

 

-Peki ya AKP"nin kapatılması konusunda ne düşünüyorsunuz ?

-Parti kapatılmasını kimse  arzu etmez.Ama sorumluluk hukuğu ihlal edende,diye düşünüyorum.

 

Uşak CHP milletvekili Osman Coşkunoğlu aynı zamanda Avrupa Birliği Gümrük Komisyonunda görevli. AB'ye girme ihtimalimiz  olup olmadığını sorduğumda, Coşkunoğlu;

“İşin açıkçası  AB konusunda bir şey yaptığımız söylenemez. Dış İşleri Bakanı Ali Babacan 22 Temmuz"dan beri yani  kapatılma davası açılana kadar  Avrupa'ya sadece bir kere gitti . Bir de dava açıldıktan sonra ... Yani anlayacağınız Avrupa Birliği konusunda 2005' den beri yapılan hiç bir şey yok.Teknik düzeyde çalışmalar olduğunu söylüyorlar.Ama bürokratlar bize çok net mesajlar veriyor. Dolayısı ile olay 'teknik' değil  'siyasi' . Zaten Avrupa Birliği de çifte standart uyguluyor .” diyerek üzücü bir gerçeği daha ortaya koydu.

 

Coşkunoğlu gibi bir siyasetçi ile karşılaşıp sohbeti kısa kesmek olur mu? Önümüzde ki CHP kurultayından , parti içi özeleştirilere,Coşkunoğlu"nun anılarına kadar daha neler konuştuk neler.

 

Arkası tabi ki yarın....