HABERTÜRK

Yılın son ilginçlikleri Siirt'te yanan ev...


29 Aralık 2012

Siirt'te eşyalarının kendi kendine tutuştuğunu savunan bir aile günlerce bütün haber kanallarını meşgul etti.
Tabi bu arada bizim cinci hocalar dururlar mı?
Hemen olaya el koydular ve hep bir ağızdan "Evi cinler yakıyordur" dedi.
Bu defa da ev yakan cinler gündemi meşgul etti. Bizler de koyun gibi günlerce dinlemeye devam ettik.
Ne çok seviyoruz akıl almayacak şeylere inanmayı...
Bardağın dolu tarafından bakmayı denemeden boş tarafından bakıp boş boş konuşmayı.
Türkiye Bilimler Akademisi Şeref Üyesi Prof. Dr. Üner Tan, Siirt'teki evde 4 ayda 300'den fazla yangın çıkmasıyla ilgili olarak bakın ne açıklama getirmiş: "Kirli şeyler durdukça ve üstü örtülü olursa bunlardaki yağ oksitleniyor ve için için yanmaya başlıyor."
Ailenin ve halkın kafasının karıştığını ifade eden Tan, bilimin bir konuyu açıklamak için deneysel kanıt istediğini belirterek bu olayın da böyle bir kanıtı olduğunu açık ve net örneklerle anlatmış.
Bir eşyanın hatta insanın bile kendi kendine yanabileceğini belirten Tan, "Bu aile şükretsin ki kendileri yanmadı. Bir gün kendileri de yanabilir, dikkat etsinler" diye tembihlemeyi de ihmal etmemiş.
Anlaşılacağı üzere ne cinler ne de ecinliler evdeki eşyaların durup dururken yanma nedeni.
Pislikten yanıyorlar... Pislikten...

KENDİNİ AKILLI SANANLAR

Süper Loto'dan 22 milyon lira kazanan ancak 22 Kasım'dan bu yana kayıp olan talihli sonunda ortaya çıktı da günlerce ekran başında koyun gibi yeni bir hikaye dinlemekten kurtulduk.
Geçtiğimiz günlerde genç ve işsiz olduğu açıklanan aklı evvel bir vatandaş, paranın kendisine çıktığını ancak çamaşır makinesinde yıkandığı için rakamların silindiğini iddia etmişti.
Mahkemeye başvurmak isteyen vatandaş 324 bin liralık harç parasını yatıramadığından bizler de ekran başında haline acımış, ahlar vahlar etmiştik.
Yani yine bardağın boş tarafı ile ilgilenip "Evde annen büyük ikramiye çıkan biletini yıkasa ne yapardın?" muhabbetine çoktan başlamıştık.
Neyse ki bu da çok uzun sürmedi...
Zaten yıl da bitti...
Seneye görüşmek dileğiyle...