HABERTÜRK

Yaşam koçum acı bana..


09 Şubat 2013

Tam beş gündür kendimi Şeyda’nın ellerine teslim ettim. Yani bir yerde kendim ettim kendim buldum. Programa başlamadan önce Şeyda’nın yaptığı konuşmayı fazla ciddiye almamıştım. Meğer nasıl da yanılmışım.

Bana aynen şöyle söylemişti, “ Bak Ayşem ! Beni kendinden bil ve bugünden itibaren işiteceğin her lafa hazırlıklı ol. Alınma, darılma yok. Bu programı sen istedin. Kendini hiç bir şey bilmiyor ve yeni doğmuş kabul et. Ben artık bir süre senin hayatındayım ve yediğin içtiğin her şeyi bana soracaksın. Ben sana ne pişirmiş ve göndermişsem onları yiyeceksin. En ufak bir kaçamağı anında hissederim haberin olsun. Ve tekrar ediyorum işiteceğin her lafa hazırlıklı ol....”

Ne kadar kötü olabilirdi ki?

Tam iki yıldır vermeye çalıştığım ve veremediğim sekiz kilo fazlam için katlanmam gereken bu güzel sarışın kadınsa neden olmasın ? Öyle değil mi? Bahsettiğim kişi bir çoklarınızın magazin basınından yaşam koçu olarak tanıdığınız ve merakla okuduğuzu tahmin ettiğim Şeyda Çoşkun. (SabaTümer’i , şarkıcı Gülşen‘i , Hadise’yi zayıflatan kişi olarak biliniyor.) Kendi deyimi ile ise, “Kısa süreli hayat arkadaşı.”

Şeyda kısa bir süre önce hayatıma girdi. Daha ilk günlerden hoooppp 4 kg verdim. Nasıl mutluyum .... Giden kiloların şımarıklığı ile programın 5. günü midem bana isyan ettiğinde ufak bir kaçamak yaparak Şeyda’nın gönderdiği yemeklere ufak bir ilave yaptım.

Masum masum telefonda yaptığımı anlatma gafletinde bulunduğumda ise Şeyda resmen çıldırdı. Haklı olarak canıma okuyup, “Bak Ayşem (cümleye böyle başladığında bilin ki tehlike yakında ) seninle çalışmaya devam edebileceğimi sanmıyorum. Kontrol sen de değil ben de olacak....!!! Yarın sabah 11.30’da tam tur yürüyoruz! Ertesi gün başıma geleceklere hazırlıklı olarak soluğu Şeyda’nın yanında Bebek sahilinde aldım. Bu arada programın içinde belirtmeyi unuttuğum en önemli konu,

YÜRÜMEK...

Yürümek en önemli şart. Hem de tam bir saat ve açık havada. Yürürken kaçamak yapacağınızı Boğazı seyredip sohbet edeceğinizi, etrafa aval aval bakabileceğinizi zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz. Çünkü Şeyda hemen dibinizde sizinle yürüyor oluyor. Sıkıysa bağcığınızı bağlama bahanesi ile durmaya çalışın, resmen ufak çaplı bir kriz daha yaşıyoruz. Ve alıyor sazı eline başlıyor size söylenmeye... Peki Şeyda bana bütün bunları yapmasa yıllardır gidip gidip geri gelen bu kiloları verebilir miydim? Asla...! Ve inanın (ağlaşmama bakmayın) Şeyda mükemmel bir yaşam koçu.... Bu sarışın, güzel, çılgın, kısa süreli hayat arkadaşımla ilgili, olarak önümüzde ki günlerde de sizlere ara ara yazmaya devam edeceğim.