HABERTÜRK

Yaprak dökümü


05 Şubat 2013

2013 yılının ikinci ayına girmemize rağmen yüzümüz hala gülmedi.

Yılın ilk günlerinden itibaren bir çok değerli ve ünlü isimleri ardı ardına toprağa verdik.Vermeye de devam ediyoruz.

Metin Kaçan , Burhan Doğançay, Mehmet Ali Birand, Toktamış Ateş, Ahmet Mete Işıkkara, İsmet Kür, Savaş Akova, Ferdi Özbeğen ve Necdet Menzir. Bütün bu kayıplar yetmezmiş gibi bir de Galatasaray Üniversitesi’nin tarihi binası yandı kül oldu.)

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden Ulaştırma eski Bakanı ve Emniyet Müdürü Necdet Menzir için Bayrampaşa’daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde pazar günü cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Menzir’in cenazesi Fatih Camii’ne getirildi.

Fatih Camii’in de ailesine taziyelerimi ilettikten sonra cenazeye katılan tanıdık simalara şöyle bir göz attım. Herbiri yıllar boyunca Türkiye Cumhuriyeti’ne, Türk siyasetine ne çok emek vermişlerdi...

Kavgalar, mücadeleler, siyasi çekişmeler, mevkiler...

Sonuç ?

Bir gün her canlı ölümü tadacaktır...

SİYASETÇİLER ORADAYDI

Cenaze töreni esnasında ayak üstü sohbet ettiğim eski Meclis Başkanımız Hüsamettin Cindoruk,

“Necdet’i de gönderdik. Bakalım sırada kim var ? “ diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi , eski Bakanlardan Cavit Çağlar, İzmir eski Valisi Kutlu Aktaş ,daha bir çok siyasetçi ve çok sayıda vatandaş merhum Menzir‘in cenazesinde hazır bulunmuşlardı.

Cenaze namazına katılan Gaziantep eski Belediye Başkanı Celal Doğan ile Sayın Menzir hakkında konuştuğumuzda “Ulaştırma Bakanlığı’nda çok ciddi gayetleri oldu. Örneğin Gaziantep Havalanı’nın için çok ciddi çabalar sarf etti. Güvenilir ve dost bir kişiydi. Namert değildi, Sözünün eriydi” sözleriyle benim de düşüncelerimi dile getirdi.

Necdet Menzir Ankara Polis Akademisi’ni mezunuydu. Ordu, Denizli, Diyarbakır ve Olağanüstü Hal Bölge, Kocaeli, İstanbul Emniyet Müdürlükleri, XX. Dönem İstanbul Milletvekilliği ile Ulaştırma Bakanlığı yapmıştı.

Türk siyaset hayatı önemli bir siyasetçisini kaybetti. Sayın Menzir gibi insanlar ne yazık ki artık dünyaya gelmiyor.

Türk milletinin başı sağ olsun