HABERTÜRK

Ya.. Uğraşmayın Tansu Hanım'la!


06 Mayıs 2010


Radyo Eksen'le radyoculuğa geri dönen Ayça Şen, geçtiğimiz günlerde bir sabah eski Başbakanlardan Tansu Çiller'i telefonda işletmiş. Konu üzerine manşet üstüne manşet atıldı. Ben ise sinir oldum... Gerçi Ayça Şen'in kendince Çiller'i neden tercih ettiğini anlamak için arif olmaya gerek yok ama bence yine de yapmamalıydı. Çünkü bir grup fanatik Çiller hayranı var ki, yıllardır türlü türlü komplo teorileri ile Tansu Hanım'ı yeniden politikaya döndürmeye çalışıyorlar. Ya şimdi Tansu Hanım'ın gerek Başbakan gerekse DYP Genel Başkanı olduğu dönemlerde namı kendinden önce yürüyen meşhur dil sürçmeleri yeniden pişirilip pişirilip halkın önüne konmaya başlarsa?

ERKEKLER NE YAPTI?

Hal ne olursa olsun, durumu şöyle değerlendirirseniz ne demek istediğimi daha net anlarsınız. Çünkü halk arasında kadın Başbakan dendiğinde çok sık kullanılan bir söz var "Kötü emsal emsal değildir." Türkiye bugüne kadar kaç hükümet gördü? Cevap 59.. Peki 59 hükümet içinde kaç tane kadın başbakan, kaç tane erkek başbakan vardı? Cevap; 58 erkek ve sadece 1 kadın başbakan vardı. Soruyu bir de şöyle sorayım; Türkiye'yi bugünlere taşımış olan 58 erkek başbakan yıllar boyu birbirlerine emsal olmamışlar da 1 adet kadın başbakan mı kötü emsal olmuş?
Keşke Türkiye'yi kadınların yönetmesine izin verilse. Unutmayın bugün yaşanan küresel ekonomik krizin nedeni olarak "erkekler" gösterilirken kadınların ise girişimciliği ön plana çıkarılmakta. Ne anlatmaya çalıştığımı sanırım şimdi anladınız. Sabah programında Çiller'i arayan Ayça Şen, ABD Başkanı Obama'nın 4 Temmuz Bağımsızlık Günü'nde Washington'da bir davet vereceğini, başbakanlık yapmış kadınları davet ettiğini, Türkiye'den de Sayın Çiller'i çağırdığını iletmiş.

AKBULUT'U ARASIN

Tansu Hanım'ın "Benden başka kim olacak?" sorusu üzerine Ayça Şen "Lezbiyenliğiyle bilinen Finlandiya başbakanı lezbiyenliği, Hindistan'dan bir kadın parlamenter budizm üzerine, Türkiye adına siz mesela şakacılık üzerine konuşabilirsiniz" yanıtını vermiş.
Çiller de, "size nasıl ulaşacağım da dahil olmak üzere kimlerin davet edildiğini ufak bir not halinde yollarsanız , ben bir ön inceleme yapar size dönerim" diyerek gayet mantıklı bir cevap vermiş. Ayça Şen bir daha ki sefere Yıldırım Akbulut'u aramalı. Bence Akbulut tam onun dişine göre...