HABERTÜRK

Vay İzmir! Sen neymişsin...??


03 Haziran 2011

Oh... Sonunda İzmir’deyim... İzmir’e gelmeden İzmir hakkında yazmak, İzmir’in problemlerini dinlemek, hele hele Başbakan’ın İzmir hakkındaki çılgın projelerini duymak pek mümkün olmuyor. Çünkü her nedense Başbakan Erdoğan’ın gerek İstanbul gerekse Ankara hakkındaki çılgın projeleri hem televizyon kanallarında hem de basında günlerce yer bulup tartışılırken, söz konusu Türkiye’nin üçüncü büyük şehri İzmir olduğunda çılgınlıklar es geçildi.

ÇILGIN PROJELERE İLGİ

Halbuki Başbakan Erdoğan’ın tam 9 yıldır sır gibi sakladığı İzmir ile ilgili ne çılgın projeleri varmış. Ben de çok şükür İzmir’e gelebildim de ancak İzmir basınından bu çılgınlıkların tamamını öğrenebildim.

Bu arada her ilin çılgın projelerini kendi yerlerinde açıklayan Başbakan, İzmir projelerini İzmir’den değil de İstanbul’dan açıkladı.

İzmir uluslararası marka şehrine dönüşecekmiş. Bu biiiirrr... İzmir’e yapacakları ilk projenin İnciraltı ile Bostanlı arasına 4.5 kilometresi köprü, 1,5 kilometresi tüp tünel olan “İZKARAY” adlı bir körfez geçişiymiş. Bu ikiiiii...

Mürselpaşa Bulvarı’ndan trafiği yeraltına alacak olan Mürselpaşa-Konak Tüneli. Böylece trafik nefes alacakmış. Bu üçççç...

Projeler yol, su, liman, elektrik olarak uzun liste halinde devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Başbakan’a İzmir’i de gündemine almış olmasından dolayı teşekkür etmiş.

BAYRAK ASALIM

12 Haziran’da AK Parti adına İzmir’den çıkacak olan oy yüzdesini merakla beklemekteyim. Eğer Sayın Erdoğan’ı memnun edemezsek bütün bu projeler bizlere yol, su, elektrik olarak geri mi döner, yoksa 9 yıl sonra her şeye rağmen İzmir projeleri hayat bulabilecek mi? Sevgili İzmirliler, gelin 12 Haziran’da bu durumu test edelim. Nasıl mı? Her zaman olduğu gibi tek yürek olup, balkonlarımıza Atatürk resimli Türk bayraklarımızı asalım. İzmir özgürdür, herkes özür iradesiyle oy kullanacaktır. Ne dersiniz, hangi partiye oy verilirse verilsin, balkonlarımızı her zaman süsleyen Atatürk resimli Türk bayraklarımızla süsleyelim mi?

Bakalım sonra 13 Haziran itibari ile akıbetimiz ne olacak?