İNTERNET HABER

Vatan İçin Dağılın!


24 Kasım 2009

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk'ün İzmir’e gelişi ve yaşanan olaylar hakkında kendi yorum ve düşüncelerimi yazmadan önce şu soruları sormak istiyorum.

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk böyle hassas bir dönemde neden İzmir’e geldi?  Çok mu şarttı ,yoksa bilerek mi olayları kaşıdılar?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bile  İzmir’eçekinerek gelirken,  Ahmet Türk ve DTP’liler bu yadsınamaz gerçeği nasıl oldu da gözardı ettiler?

Bilmezlermi ki  Başbakan Erdoğan’ın her İzmir’e gelişi olaylı geçer. Erdoğan bile sürekliprotestolara maruz kalır.

Polisin çizdiği güzergahtan ayrılan konvoydaki diğer DTP’ liler, vatandaşların tepki göstereceğini düşünemediler mi?

Ya da İzmir’in yapısı, dokusu, hassasiyeti,  Atatürkçülüğü, çağdaşlığı, Cumhuriyet aşkı İzmir seyahati öncesi DTP’lilere anlatılmadı mı?

Konvoydaki araçlarla polis araçlarının bazılarının camlarının atılan taşlarla kırıldığı gözlenirken,  çıkan kavgada 2'si polis 5 kişinin yaralandığı söyleniyor. Bu olay çok daha büyük boyutlara ulaşabilirdi.

Bir İzmirli olarak şunu söylemek isterim ; Çok uzun zamandan beri İzmir’de evlerin balkonları sadece bayram ve seyranlarda değil, neredeyse her gün Türk Bayrakları ile donatılmakta.Bazı kişiler evlerine Türk bayrakları asarak DTP'lilere tepki gösterdi deniyor. Bu tepki sadece DTP’lilere değil, Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı olan herkese karşı gösterilen bir tepkidir. Hele bir de vatanı bölmek isteyenlere İzmir’in hiç tahammülü yoktur.

EMNİYET MÜDÜRÜ DEVREDE

İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz vatandaşları sakinleştirmeye çalışırken  "Herşey vatan için" diye slogan atan vatandaşlara, "Lütfen vatan için dağılın" demiş. Vatandaşlar dağılmış ve ortalık sakinleşmişse bu Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’ı daha fazla zor durumda bırakmamak ve de gerçekten vatan için yapılmış bir hareket olmuştur.

DTPGenel Başkanı Ahmet Türk İzmir’e gelemez mi? Tabi ki gelebilir.

Ama….Amaaaaa!

Evet, bu işin bir de aması var. Memlekette demokrasi var, kazanılmış haklar var. Buraya kadar her şey tamam. Fakat memleketin İzmir şehrinin bir de ayrıcalığıvar. Eğer ille de geliyorsan ,o zaman partililerine taşkınlık yapılmaması, konvoydan çıkılmaması, polisin güç durumda bıkakılmaması yönünde sıkı sıkı telkinlerde bulunulmalıydı.

Ya da , yaşadığımız günlerin hassasiyeti göz önüne alınarak bu gelişler başka bir tarihe ertelenmeliydi.

Yoksa İzmirliler son derece cana yakın, konuk sever, medeni insanlardır.  Sevsinler, sevmesinler medeni çerçevede gereken hürmeti gösterirler. Ama damarlarına basılmadığı sürece …

Bilmem anlatabildim mi?