HABERTÜRK

Tenise gönül verenler


18 Mayıs 2013

Sizlere bugün Antalya'dan yazmanın keyfini yaşıyorum. Bu keyif öyle güzel, öyle farklı bir keyif ki... Benim de ilk kez yaşadığım bir durum hali...
Bu keyif, sporla yatıp kalkmanın, sporcularla iç içe olmanın, tenis maçları dışında hiç bir şey konuşmamanın, Türkiye'de olan bitenle ilgilenmemenin, sorunları bir kenara bırakmanın, bambaşka bir dünya da olmanın keyfi...
Burada o gün yapılan maçları tartışmaktan ya da yarın oynayacak takımları organize etmekten başka hiç bir şey konuşulmuyor. Resmen deşarj oluyorsunuz.
Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) tarafından düzenlenen 8. Senior Takım Şampiyonası 2013, Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan Ali Bey Club tenis kortlarında  başladı.
Şampiyonaya Türkiye genelinde 27 kulüpten 88 takım ve yaklaşık 460 tenisçi katıldı. Ben de İstanbul Hill Side Tenis takımı olarak turnuvaya geldim. Tam bir yıldır (daha önceden oynamış olmama rağmen uzun yıllar tenis oynamaya ara vermiştim) sıkı bir şekilde çalışarak kortlara geri dönme çabası içindeyim.
Tenis öyle bir spor ki "hadi" dediğinizde kaldığınız yerden oynamaya başlayamıyorsunuz. Tenis, öğrenmiş olduğunuz yabancı bir lisan misali. Nasıl yabancı lisanınızı uzun yıllar kullanmazsanız önce kelimeleri unutur, sonra da yavaş yavaş pratiğinizi kaybedersiniz aynen öyle. O nedenle bu yıl sadece takımda ki arkadaşlarıma destek olmak için Antalya'ya geldim. Ve mest oldum. 52 toprak kort ve 460 tenisçi... Her kortta kıran kırana mücadele.
6'sı erkek 3'ü bayanlar olmak üzere 9 kategoride 965 karşılaşmanın oynanacağı şampiyonada maçlar ilk günden itibaren o kadar tempolu ve çekişmeli geçmeye başladı ki... Dönüşümü hergün bir gün daha ileri atmaya başladım.
Şampiyona, bugün oynanacak finallerin ardından kupa ve madalya töreni ile son bulacak. Sizlere sonuçları bildirmeden asla dönmem.
8. Senior Takım Şampiyonası'nda; ETV, ATA (Mersin), Bursa DSİ, Hillside Club Etiler, Bahçeşehir Tenis, Zonguldak Tenis İhtisas Kulübü, Adana Atlı Spor, Sakarya Su Sporları, Manavgat Tenis İhtisas Kulübü, Levent Tenis Kulübü, Kültürpark, TAÇ, GD Tenis İzmir, Crea Club Tenis, İzmit Tenis Kulübü, Mersin Tenis Yelken Yüzme, İzmir Tenis İhtisas, Kemer Golf Country Club, Tenis Eskrim Dağcılık Spor Kulübü, Pamukkale Tenis Kulübü, Antalya Tenis Külübü, MİLTAŞ, Yeşilyurt, Bodrum Golf ve Tenis, Adana Tenis Dağ ve Su Sporları, Club Sporium, Gaziantep Tenis İhtisas yarışıyor.