HABERTÜRK

Sosyal medya


14 Ağustos 2012

İzmir’de, düzenlenen terör saldırısının ardından evlerinden bayraklarını kapan İzmirli vatandaşlar caddelere, sokaklara, dökülerek, teröre öfke yağdırdılar.

İzmir’in tüm semtlerinde düzenlenen protestolara en geniş katılım ise benim güzel Karşıyakam’dan oldu.

Sosyal medyada örgütlenip, Mavişehir’de toplanan İzmirliler sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçerken, Çeşme’den İzmir’e giden annem ve arkadaşlarının da aynı sosyal medya sayesinde örgütlendiklerini duymak beni hiç şaşırtmadı...

Her türlü elektronik aletten yıllarca uzak duran annem, sosyal medya ve facebook modasına uyabilmek uğruna özel hocadan bıkmadan, yılmadan günlerce bilgisayar dersi aldı.

Hatta Twitter hesabı bile açtı...

Şimdi de hem sosyal medyada gezen haberleri, gelişmeleri kelimesi kelimesine takip ediyor, hem de ayaklı sosyal medya aracı olarak çevreye yayıyor.

2 bin kişilik topluluğun için Karşıyaka Çarşı’sına kadar yürüyen annem ve arkadaşları, pazar günü de Gündoğdu Meydanı’nda bir araya geldiler.

Çeşme’ ye dönüşlerini ise görmenizi isterdim.

Her biri cihan kazanmış birer komutan gibiydiler...

DOĞAN VE ERDOĞAN

Yıllardır her fırsatta Başbakan Erdoğan’a hayranlığını dile getiren Nihat Doğan artık Başbakan Erdoğan’a hayran değilmiş.

Çünkü, Nihat Doğan’a AKP’den hiç teklif gitmemiş. Hatta bu duruma o kadar üzülmüş ki şöyle demiş; “ Ne konser teklifi ne de başka teklif geldi. Çıkar menfaatleri için yanlarında görünenler var.”

Eeee, ‘konser teklifi bile gelmedi ‘diyrek, Erdoğan hayranlığından vazgeçmek ne demek oluyor o zaman, Sayın Doğan...?

PADİŞAH MI

İNCİ Mİ?

Bir gün padişah divanına bir inci tanesiyle gitmiş. Vezirine gösterip “ Bunun değeri nedir, acaba?” diye sormuş.

Her bir divan üyesi inciye ayrı değer biçmiş. Padişah inciyi kırmalarını istediğinde ise “ Efendimiz bu paha biçilmez inciyi nasıl kırarız?” demişler. Padişahta hepsini ödüllendirmiş.

Sonra değerli kölesi Eyaz’a sıra gelmiş. Eyaz inciyi kırmaktan çekinmemiş. Herkes Eyaz’a büyük tepki göstermiş. Eyaz, İnci mi değerli yoksa padişahın emri mi? Sizin gözünüz padişahın emrinde değil, incinin güzelliğinde “ demiş.

Bunun üzerine padişah bütün divan üyelerinin öldürülmelerini emretmiş. Ama Eyaz araya girip bağışlanmalarını sağlamış.

Çünkü biliyordu ki, padişahın buyruğuna karşı pervasız davrananın yine padişahın affından başka sığınacak yeri yoktur.