HABERTÜRK

Sonunda denize ayak bastım


22 Haziran 2012

Çeşme sezonunu bir haftadır açmış olmama rağmen oraya buraya koşuşmaktan ne bir gram güneşlenebildim ne de denize girme fırsatım oldu.

Uluslararası Alaçatı Festivali’nin organizasyonlarına yetişme telaşı, ara ara Çeşme Marina’da akşamları bütün bir kış sezonu boyunca göremediğim dostlarla hasret yemekleri, evin eksikleri, bahçeyi yaz moduna göre ayarlama organizasyonları derken bir baktım ki Çeşme’ye geleli bir hafta olmuş ve daha denize ayağımı sokmamışım.

Yorgunluktan ve sıcaktan aklım başıma gelir gelmez planladığım bütün işlerimi bir kenara bırakıp uzun süredir sevgili Tülin’e verdiğim sözü de tutabilmek adına sabah kalkar kalkmaz sahildeki otelin yolunu tutma kararı aldım.

Otel, bünyesinde ki muhteşem manzaralı, mavi ve yeşilin bir araya geldiği bu cennet mekan Çiftlikköy Sepetçik koyda açıldı.

Son yıllarda özellikle Çeşme’de Halkla İlişkiler ve İşletmecilik konusunda adından sıkça söz ettiren sevgili arkadaşım Tülin Mesudiyeli de mekanın güzelliği karşısında ‘hayır’ diyemeyerek organizasyon ve kahvaltı sorumlusu olmayı kabul etmiş.

Tülin’in ev sahipliği eşliğindeki kahvaltıların neden herkesin dilinde olduğunu ise dün mide fesatına uğramak üzereyken daha net anlamış oldum.

Kahvaltıda yediklerimi anlatırken “Kahvaltı sofrasında karadutlu lor olur mu ? “ diye soranlara dün itibari ile cevabım;

EV USULÜ İNCİR REÇELİ

Olur, olur, hem de nasıl.... Yanında tırnak pide, Alaçatı usulü göçmen sosu, hatta karadutlu lorun yanında yeşil biberli sıcak loru da deneyin. Kıymalı, peynirli, patatesli ezonun katmerleri ile ev usulü incir reçelini ise on dakika dinlenme molası verdikten sonra tadın. Çünkü hepsinin lezzeti ayrı ayrı güzel.

Ağaçların gölgesinde yemyeşil çimlerde ve Tülin’in hoş sohbeti eşliğinde o kadar çok yemişim ki, denize girmek üzere ayağa kalktığımda midemin şişkinliğini görünce ‘şimdi de bu yaştan sonra herkes beni hamile zannedecek’ endişesiyle koşarak kendimi serin sulara bıraktım.

Bu otel yarın gece itibari ile bir çok konsere de ev sahipliği yapacak.

Kimler kimler yok ki; Anadolu Ateşi, Halil Sezai, Bülent Ortaçgil, özellikle yemekli gerçekleşecek olan 6 Temmuz Cuma akşamı Şevval Sam konseri için yerimizi şimdiden ayırttım.

Gelirseniz görüşürüz.... Gelemezseniz de dert etmeyin, ben size konser nasıl geçti, kimler geldi, nasıl geldi...

Yine bir bir yazar anlatırım.