HABERTÜRK

Son günlerde aklımın ermedikleri


13 Şubat 2013

- Pilot sıkıntısını (!) neden Yunanistan ile çözdük?

Türk Sivil Havacılık sektörü pilot yetiştirmekte sıkıntı çekince devreye TSK girmişti. Hava Kuvvetleri’nden emekli olan yetişmiş pilotlar milli hava yolu şirketimiz Türk Hava Yolları‘nda çok rahat iş buluyorlardı. Bizler de güven için dünyanın dört bir yanına THY ile uçmaktaydık.

Fakat bir sure önce Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, “Asker pilot“ döneminin bittiğini belirterek, “Asker kökenli havayolu pilotlarının da yakın zamanda THY uçaklarında görevlendirilmeyeceğini“ açıklamıştı.

Yani bir yerde “Askeri vesayeti sonlandırıyoruz“ furyasına THY’deki asker kökenli pilotlar da katılmış oldu.

Toplam 240 pilotun çalıştığı THY’de geçen senenin başına kadar 16 Yunan pilot işe alınırken, Yunan To Vima gazetesi Aralık 2012 itibariyle 30 Yunan pilotun görev yaptığını yazmış. Yani THY’deki pilotların yüzde 15′i Yunanlı oldu.

Uzun lafın kısası, THY’nin pilot ihtiyacı neden özellikle (ezeli düşmanımız bildiğimiz) Yunanistan’dan karşılandı dersiniz?

Tek eliyle F-16 uçurabilen asker kökenli pilotlarımız neden THY içinde rahatsızlık uyandırmış olabilirler?Ya da Yunanlı pilotları bizim iş arayan pilotaj öğrencilerinden ayıran ne gibi özellikler olabilirler? THY ‘nı Yunanlı pilotlara teslim edenlerin içleri rahat mıdır acaba?

İŞTE YENİ KEHANETİMİZ !

 Papa 16’ncı Benedikt’in sürpriz bir şekilde 28 Şubat’ta görevini bırakacağını açıklamasının ardından gözler 86 yaşındaki din adamının yerine geçecek isme çevrildi.
 Ve
siyahi aday Kardinal Turkson’ın papalık koltuğuna oturma ihtimalinin yüksek olması ise akıllara 1595’te Benediktin tarihçi Arnold de Wyon tarafından yayınlanan “Papalar Kehaneti”ni getirmiş.

Şunu da belirtmem gerekiyor ki bu kehanetlerin hepsi bugüne kadar gerçekleşmiş. Biri hariç...

Kehanete göre “Romalı Peter”in papalık koltuğuna oturması (yani siyasi bir papa) “yedi tepeli şehrin“ yıkımıyla sonuçlanacakmış.

Yani İstanbul’un...!

Haydi buyurun sofraya...Benim aklım kehanet konularına pek basmasa da eminim kehanet uzmanlarımıza yine ekranlara çıkıp günlerce tartışacakları malzemeler çıkmıştır.