HABERTÜRK

Sanal aşk hayatları ve 4G


26 Nisan 2015

Her yıl milyonlarca kullanıcı tarafından milyarlarca kez indirilen mobil uygulamalar dünyayı alt üst etmiş durumda.Tabi bütün bu uygulamaların temelinde internet ve 3G uygulaması yatmakta.

Boş yere 21.yüzyıla Milenyum Çağı yani Teknoloji Çağı denmemiş. Çünkü yüzyılın henüz başlarında olmamıza rağmen teknoloji inanılmaz bir hızla ilerlemeye devam etmekte.

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte insanların yaşam şekilleri, hobileri, ilişkileri, sosyal hayatları, iletişimleri ve ilişkileri de farklılaşmaya, başka boyutlara geçmeye başladı.

Hem 20.yüzyılı hem de 21.yüzyılı yaşamakta olan bizlere bu gelişmeler doğal olarak inanılmaz geliyor.

21.yüzyılda dünyaya gelen Milenyum gençliğine gelince... Onların bizleri anlamalarını bekmemeliyiz. Biz onları anlamaya çalışmalıyız. Yani çağa ayak uydurmalı, çağı yaşamalıyız.

MOBİL UYGULAMALAR

Teknoloji çağında, mobil uygulamalar farklı katagorilerde ilerleme kaydederlerken, içlerinde öyle bir uygulama var ki inanılmaz revaçta.

Sosyal arkadaşlık uygulamaları...

Bu uygulamalar ücretsiz olarak telefona indiriliyor ve kişilerin mobil uygulama üzerinden tanışıp kaynaşmasına imkan sağlıyor.

Son sekiz yılda internet ortamında tanışarak flört edenlerin sayısı yüzde 66 oranında artmış.

Yani aşkı internetten ya da cepten arayanların sayısı her geçen gün artış göstermekte.

Bu yeni nesil arkadaşlık uygulamaları, çiftleri saniyeler içinde eşleştirmesi nedeniyle oldukça rağbet görüyorlar.

Şimdilerde ise yeni uygulama daha çıkmış. Telefonunuzu sallayarak ruh eşinizi bulabilmekteymişsiniz.

İnanmadınız değil mi?

Bu uygulamada ilgi alanlarınızı belirliyor ve telefonunuzu sallıyorsunuz.

Böylece sizinle aynı ilgi alanlarına sahip olan kişilerle eşleşiyorsunuz. SKOUT adlı bu uygulamanın diğer bir özelliği ise, 30 saniye boyunca eşleşilen diğer abonenin erkek ya da kız olduğunu göstermiyor olması imiş.

Buna ek olarak uygulama içerisinde puanlar toplayarak diğer kullanıcılara hediyeler gönderebiliyormuşsunuz.

Bakın bahsettiğim bu uygulama yani SKOUT, sosyal arkadaşlık siteleri içinde en yeni olanlardan sadece bir tanesi. Daha niceleri mevcut. Ve bütün bunlar internetin ve 3G’nin mafifetleri...

Yolda bir de 4G var

Boş yere Cumhurbaşkanı Erdoğan 4G’den bizleri uzak tutmaya çalışmıyor.

Türk halkı olarak bizler 3G’nin uygulamalarını hala şaşkınlıkla karşılarken, yarattığı iletişim hızının yarattığı kaosla yetkili makamlar başa çıkamazlarken... Ondan daha da hızlı olan 4G bizim neyimize?