HABERTÜRK

Sağduyusuz insanlar


18 Şubat 2015

Mersin’in Tarsus ilçesinde evine gitmek için bindiği minibüste vahşice öldürülen Özgecan Aslan cinayetinden sonra sağduyulu olan bütün Türk halkı tepkisini çeşitli yollarla dile getirdi, getirmeye de devam ediyor. Örneğin, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, ‘’Şayet benim kızımın başına böyle bir olay gelseydi ben elime silahı alır bunun cezasını kendim verirdim. Bunun cezasına da katlanırdım. Ama devletlerin reaksiyonlarının bu şekilde olmaması gerekir. Devlete insan öldürmek bir anlamda yakışmaz diye düşünüyorum’’ şeklinde tepkisini getirirken, Nihat Doğan gibiler, “Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca da bas bas bağırmayacaksın” şeklindeki tweeti ile düşüncelerini cümle aleme duyurmuş oldu. Cehaletini ve gerçek zihniyetini ortaya koyan Doğan, tepkiler sonrası tweeti sildi. Ama çok geç kaldı...

Tweet sonuncunda büyük tepki alan Nihat Doğan’a en büyük tepki Survivor’dan geldi. Hemen kadrodan çıkarıldı. Bu sağduyulu davranışına yönelik olarak Acun Ilıcalı’yı tebrik ediyorum.Yoksa bu defa kimse Pascal’ın elinden Nihat Doğan’ı kurtaramazdı.

Ardından da tabii ki Galatasaray camiasını tebrik ediyorum.

Nihat Doğan, Galatasaray camiasında da yoğun eleştirilerin odağında. Eski yönetici Adnan Öztürk, disiplin kuruluna bir dilekçe göndererek Nihat Doğan’ın kulüp üyeliğinden ihraç edilmesi için başvuruda bulundu. Bence acil olarak ihraç kararı alınmalı ki böyle tipler toplumdan dışlanacaklarını bilmeliler ve sorumsuzca sarf ettikleri sözler yüzünden cezalandırıldıklarını anlamalılar.

(Burada amacım kesinlikle Nihat Doğan’ı hedef göstermek değil. Kendi ipini zaten kendisi çekti)

Bakın Nihat Doğan ve onunki gibi zihniyette olan Suudi Arabistan’ın Din Konseyi Meclisi El-İfta Al-A’ala ne diyor; “Kadınlar araba kullanırsa bakire kalmaz. Eşcinsellik artar.”

Şeyh Abdulaziz Al-i Şeyh ‘de şöyle diyor; “10 yaşındaki kızla evlenilebilir”

Abdel-Bari Zamzami ise olayı daha da ileri boyuıta çekerek; “Karınızın cesediyle 6 saat içinde seks yapabilirsiniz” diyor.

İnanın bunlara ‘ÇÜŞ’ demek bile az.

Akılları fikirleri kadınla kızla yatmakta olan bu anormal düşüncedeki adamlardan Nihat Doğan’ın ‘Siz de mini eteği giyip soyunup laik sistemin ahlaksızlaştırdığı sapıklar tarafından tacize uğrayınca bas bas bağırmayacaksın ‘ şeklindeki sözlerinin ve zihniyetinin bence hiçbir farkı yok.