HABERTÜRK

Ruh çağıralım


08 Haziran 2011

12 Eylül sorumluları sorgulanacaklarmış... Pazartesi günü, Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekili Hüseyin Görüşen, “12 Eylül darbesi” ile ilgili soruşturma kapsamında dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren’in ifadesini almak üzere Ankara Merkez Orduevi’ndeki general lojmanlarına gelerek ifadesini almıştı.

Bazı aklı selim haberciler ise aynı gün bu durumu; “Evren neden evinde sorgulandı?” şeklinde uzun süre işlediler.

HABUR’U UNUTMAYIN

Unutmayın ki, Habur Kapısı’na PKK’lıların ayağına Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek devletin 4 savcısını gönderdik.

Pes yani... Kenan Evren bugün 94 yaşında. Sorgulanmasını sorgulamak varken ...

Bugün aynı soruşturma kapsamında İstanbul GATA Hastanesi’nde yatan sayın Tahsin Şahinkaya’nın ifadesine başvurulacak. Saat 11.00’de ifadesi tamamlandıktan sonra ise ikinci bir süreç başlayacak ve cumhuriyet başsavcılığı dava açılması veya açılmaması yönünde karar verecekmiş.

Darbe döneminin Milli Güvenlik Kurulu üyesi ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Nejat Tümer ise özel yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesine başvurulmak üzere çağrılacağı gün, bilindiği üzere vefat etti.

Referandumun üzerinden 8 ay geçmiş olmasına rağmen seçimlere 5 gün kala sorgulamaların başlaması, bilin bakalım hangi siyasi partiye oy kazandırır?

30 YIL SONRA MI?

Peki, yapılmış darbenin, darbecilerinin sorgulamasından önce, yapılmamış olan (hatta planlandığı bile hala tartışılan) darbenin ve eli silah değil de kalem ya da steteskop tutanların hala sorgulanmalarını yapmamak neden?

Hazır aklı mantığı bir kenara bırakmışken, gelin en iyisi adresi iyice belirsiz hale gelmeden merhum Oramiral Nejat Tümer’in de ruhunu çağıralım ve ivedi olarak sorgulayalım.

Sevgili okurlar, yazdıklarımda mantık aramayın. Çünkü son zamanlarda ülkemizde bir çok mantık dışı olaylar yaşamaktayız.

30 yıl sonra darbecileri ve onların emir erlerini yakalatıp sorgulatacak, yapılan şikayetlere ve açılan davalara göre hepsini tek tek toplatacakmışız.

Sanki Nazi’ler gibi...