HABERTÜRK

Polemikler tartışmalar...


28 Kasım 2013

İstanbul’un trafiği malum... Ne yaparsanız yapın İstanbul’un nüfusu azalmadığı sürece trafiğe çözüm bulunamaz. Bunun en güzel örneğini yaz tatillerinde ve bayramlarda yaşıyoruz. İstanbul’da yaşayan halk uzun süren tatillerde başka şehirlere kaçtığı zaman İstanbul trafiği ancak biraz olsun nefes alabiliyor.

Dün akşam yine kilit olmuş İstanbul trafiğinin içinde otururken önümdeki araba dikkatimi çekti. Arabanın arkasında Rabia işareti vardı. Araba ile o kadar uzun süre arka arkaya durmak zorunda kaldım ki bana bakan arkadaki el işareti yavaş yavaş zaten bozuk olan sinirlerimi daha da bozdu.

Kendi kendime söylenmeye başladım;

Bizim millete ne Rabia işaretinden?

Bizi neden ilgilendiriyor arabaya yaptıracak kadar?

Özentilikten mi bilinçsizlikten mi?

Şeytan diyor ki, in arabadan git adamın yanına aç kapısını hesabını sor.

Rabia’nın anlamını bilip bilmediğini sor. Kaportasında Atatürk resmi taşıyan arabayı durdurup ceza kesen polisler, Rabia işareti taşıyan arabaya neden ses etmezler? diye yol boyunca söylendim durdum.

Allahtan şeytana uyup da adamın başına dikilmedim.

Hadi ben deli, ya diğer arabadaki zır deliyse... Bu şehirde her şey mümkün.

ÇOK GÜLDÜM...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında 10 kentin belediye başkan adaylarını açıklarken sıra Eskişehir’e geldiğinde Eskişehir ile ilgili bir çok tanıtım videoları gösterildi. Gösteriyi izlerken kendi kendime “Herhalde Eskişehir’i yeniden var eden Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür edecek. İnsanlar bütün bu yatırımları ve yapılanları görmek için Eskişehir’e özel tur düzenler oldu” diye düşünürken Başbakan adaylarının adını açıkladı.

Aynı şeyi CHP’li Belediye Başkanı Büyükerşen de düşünmüş olacak ki şu açıklamayı yapmış;

“Tramvayları, göletleri, Porsuk’u, gondolları, üniversiteyi ve heykelleri videoda görünce bir an korktum beni aday olarak açıklayacak diye...”

Demek ki videoları izlerken bir çoklarımız aynı şeyi düşünmüşüz..

GÜNÜN SÖZÜ

Milli Eğitim Bakanlığı’nca İzmir’de düzenlenen dershane toplantısında bir dershane temsilcisi “Biz meyhane miyiz, genelev miyiz veya birahane miyiz ki bizi kapatıyorsunuz” diye bağırmış.

Sahi dershaneler neden kapatılıyor?