HABERTÜRK

Pazar kargaşası


28 Ekim 2015

Pazar günü sizler de saatleri karıştırdınız değil mi? Tatil günü gözümü telefonumdan gelen çın çın sesleri ile açtığımda olağanüstü bir hal durumu olduğunu hemen anladım.

Çünkü bir baktım ki farklı farklı WhatsApp gruplarındaki herkes birbirlerine saati sormakta.

Dünya saatinin bir saat geriye gitmesi ve akıllı telefonlarımızın da bu duruma hemen ayak uydurmuş olması ile biz Türkiye’de yaşayanlar (önceden uyarılmadığımızdan tabi ki) şaşkına döndük. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, önümüzdeki pazar günü yapılacak milletvekilliği genel seçimleri nedeniyle yaz saati uygulamasını kendilerinin önerdiğini belirtmiş ve “Saatleri karıştıranlardan özür diliyorum” demiş.

Ah şu bizleri yönetenler keşke yıllardır uyguladıkları “biz yaptık oldu” zihniyetinden vazgeçseler de normal normal yaşayabilsek...

SEÇİM DE SEÇİM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, “Geçtiğimiz yıl 2 seçim, bu yıl da 2 seçim yapıyoruz. Eğer sandıktan 7 Haziran sonuçlarına benzer bir sonuç çıkarsa, korkarım yeniden seçim konuşulmaya başlanacak” demiş.

Ne yani AK Parti tek başına iktidar olana kadar bu ülke 5 ayda bir seçim mi yapacak?

Sayın Bülent Arınç bile “İlk defa herhalde yıllar sonra yapılan seçimlerden 5 ay sonra seçimlere tekrar gidiyoruz.

Bu bütün partiler için önemli, hükümet için önemli. Hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyorum” diye açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise sözlerine şöyle devam ediyor:

Biz hizmet için geldik. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millettir. Yaptıklarımıza yeni hizmetleri ekleyebilmemiz için sizin desteğinize ihtiyacımız var. AK Parti’nin 1 Kasım’da, 2002, 2007 ve 2011’de olduğu gibi 4. kez tek başına iktidarı yakalamaya ihtiyacı var. Bunu ancak dualarınız ve oylarınızla, siz sağlayabilirsiniz.”

1 Kasım seçimlerinde partilerin işi epey zor görünüyor. Bu durumda, “sandıktan ne çıkarsa bahtımıza” diyelim ve bir sonraki seçimleri bekleyelim.