HABERTÜRK

Oy vermek vatan borcudur..


19 Temmuz 2014

Kim ne derse desin, içinde bulunduğumuz koşullar göz önüne alındığında oy vermemek vatana ihanetten başka bir şey değildir. Son günlerde bu yüzden bir çok dostumla tartışır hale geldim. Hepsi de vatansever, milliyetçi ve de hatırı sayılır kişilerdir. İçlerinde CHP’li de var, MHP’li de....

Ama hepsi de içinde bulunduğumuz koşulları, yıllardır yaşananları unutmuş gözüküyorlar. Siyaset, vatan sevgisi yerine gözünü hırs bürümüş insanların elinde olursa olacağı budur.

Partiye kızıp oy vermemek, diye bir şey olamaz. Hele hele böylesine kritik bir dönemde, ülkemize Cumhurbaşkanı seçecekken hiç olmaz.

Günlerdir hiç ummadığım kişilerden ağız birliği etmişcesine şu lafı işitiyorum,

“Bu CHP, MHP iflah olmaz. Bunlara ders vermek lazım. Tepki olarak oy vermeyeceğim.”

Ya sen kime tepki veriyorsun?

Memleket meselesini nasıl kişiselleştirirsiniz?

Partini veya ortak çatı aday Ekmelledin İhsanoğlu’nu beğen veya beğenme, oyunu vereceksin kardeşim...

Sadece oy kullanmakta yetmez, oyunu doğru tercihten yana kullanacaksın. Sonra, “ memleket elden gitti” diye dövünüp durduğunda senin karşına geçer bunun hesabını hem ben hem de oy veren bütün vatandaşlarımız sorar.

Kişisel kırgınlıklarını öfkeni içine gömüp istemediğin adayı oy vererek sandığa gömeceksin.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Devlet Bahçeli’nin alınan kararın altında kalacaklarını düşünerek sandığa gitmemeyi düşünenler ... Emin olun ki tarihi bir hatanın altında kalırsınız.

SANDIĞA GİTMEK ŞART

Geçenlerde konu ile ilgili olarak okuduğum bir fıkrayı sizlerle paylaşayım.

Temel, Fadime ile evlenmiş. Düğünden sonra kendileri için ayrılmış otel odasına gelirler. Fadime soyunup duşa girerken,Temel damatlığını bile çıkarmadan pencerenin önüne geçip, merakla dışarıyı seyretmeye başlar.

Fadime duşunu aldıktan sonra en seksi geceliğini giyip yatağa uzanmış.

Ve en şuh sesiyle seslenmiş, “Temel penumla yatmayacak mısın sevgilum?”

Temel gözünü camdan ayırmadan yanıtlamış: “Hiç yatarmiyum. Söylediklerine göre pu gece hayatimun en güzel gecesu olacakmuş. Pir dakikasuni pile kaçırmak istemeyrum.”

Anlayacağınız, sandığa gitmeden güzel bir Türkiye’yi ancak hayalinizde görürsünüz.