HABERTÜRK

‘Oy ve Ötesi’ iş başında


21 Ekim 2015

Oy ve Ötesi olarak, tamamen gönüllü ve siyasi partilerden bağımsız genç bireyler olarak yola koyuldular... Bir avuç insan olarak başlayan girişimleri şimdi yüzbinleri aştı.

Sadece gönüllülerden oluşan bu platform 24 Nisan 2014 tarihinde Oy ve Ötesi Derneği altında yola çıktığında kimse bu kadar hızla büyüyebileceklerini tahmin etmemişti.

Kimi siyasetçilerin korkulu rüyası kimilerinin de destekçisi olan sosyal medya sayesinde Türkiye’nin bütün illerine ulaştılar. Her ilden gönüllü katılımcıları sayesinde özellikle 7 Haziran seçimlerinde harikalar yarattılar.

Şimdi de harıl harıl 1 Kasım seçimlerine hazırlanıyorlar. Bir çok tanıdığım derneğe internet sitesi aracılığı ile üye olmuşlar. Şimdi de her türlü bilgilendirme toplantılarına katılıyorlar.

Her zaman olduğu gibi 1 Kasım seçimlerinde de tek bir amaçları var; sandığınıza, oyunuza sahip çıkın.

Oy ve Ötesi sayesinde yıllardan beri belki de ilk kez 7 Haziran seçimlerinde en sağlıklı seçim sonuçlarına ulaştık.

Fakat şimdi özellikle 1 Kasım’da sandıkları bekleyecek, sandıklara sahip çıkacak daha da çok gönüllü vatandaşa ihtiyaçları var. Oy ve Ötesi desteklerinizi bekliyor.

Seçim mi geçim mi?

1 Kasım genel seçimlerine sadece 10 gün kaldı. Fakat belli ki vatandaş da artık hal kalmamış. Eh ne de olsa vatandaş geçim derdinde adaylar ise her zamanki gibi seçim.

Dikkat ediyorum kimse de 7 Haziran seçimlerinin heyecanı ya da hararetli tartışmaları yok.

Sanki sıradan ve sonucu şimdiden belli bir seçime gidiyoruz.

O kadar ki neredeyse hiçbir yerde parti bayrakları ya da aday pankartları gözümüze gözümüze sokulmuyor.

Türkiye’de seçimlere 10 gün kala hiç de alışık olmadığımız bu durum nedense bana fırtına öncesi sessizlik gibi gelmeye başladı..

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, “Toplumda biriken gerilime karşın oy dağılımında 7 Haziran sonuçlarına göre Ankara katliamı öncesi itibarıyla, henüz çok büyük, radikal bir değişim gözlenmiyor. 1 Kasım’da kabaca 7 Haziran ile aynı fotoğrafı görebiliriz demek mümkün” açıklaması yaparken, Andy-Ar Genel Müdürü Faruk Acar ise, “İki ana parti AK Parti ve CHP’de yükseliş gözlenirken, MHP ve HDP’de kısmen azalma tespit ettiğimizi belirtelim” açıklaması yapmış.

Ben de diyorum ki 1 Kasım seçimlerinde de 7 Haziran’dan farklı bir sonuç çıkmayacak. Geç de olsa AK Parti-CHP koalisyonu kurulacak.