HABERTÜRK

MUSTAFA KEMAL’İN NOTLARI


22 Mart 2013

16 Ağustos 1905 günü yapılan (Türk ve Arap erleri arasındaki dil yönünden olan anlaşmazlıklar) eğitim ile ilgili olarak Mustafa Kemal’in aldığı notlar şöyledir, “Ben hayvan barınaklarının yönü kuzeye dönük olacak, subay çadırları şu işaret ettiğim hizada kullanılacak diyorum, onlar benim hiç önermediğim bir şekilde işe başlıyorlar. Yahu söylediğimi anlamadınız mı diye soruyorum. Anladık efendim, işte öyle yapıyoruz diyorlar.”

Sonuç : Osmanlı ordusu dünyanın en talihsiz ordusudur .

Yukarıda sizlerle paylaştığım Mustafa Kemal Atatürk’ün notlarına ait bir paragrafı İlker Başbuğ’un yazmış olduğu 20.Yüzyılın En Büyük Lideri Mustafa Kemal ( 1881’den 1923’e) adlı kitaptan aldım.

30 Ağustos 2010’da emekliye ayrılana kadar Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ kim idi. TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası, TSK Üstün Hizmet Madalyası, Pakistan İmtiyaz Nişanı,TSK Şeref Madalyası, Gambiya Özel Şeref Madalyası, ABD Liyakat Madalyası, Arnavutluk Altın Kartal Madalyası ve Kore Cumhuriyeti Tongil Liyakat Madalyası sahibir.

2013 yılında Cumhuriyetin savcılarının hazırladığı mütalaaya göre ise, 26. Genelkurmay Başkanı, Ergenekon Terör Örgütü yöneticisidir.

Geleceği her daim görmeyi başaran Mustafa Kemal Atatürk ne kadar da güzel not düşmüş;

“0smanlı ordusu dünyanın en talihsiz ordusur.“

AKILLI YAŞLILAR

TÜİK, ‘’2012 Yılı Yaşlılar İstatistikleri’’ni açıklamış. İstatiklerine göre, 65 ve daha yukarı yaştaki nüfus oranı en yüksek bölge, yüzde 16,5 ile Ege Bölgesi olmuş. 65 ve daha yukarı yaştaki nüfusun toplam nüfus içindeki oranını 2012 yılında yüzde 7.5 muş.

Hep söylerim yaşlılar, akıllı ve tecrübeli insanlardır. Yılların getirdiği tecrübe ile nerede, nasıl yaşanacağını çok iyi bilirler. Hayatlarının kalan yıllarını Ege Bölgesinde geçirmeyi tercih etmeleri ise bunun en güzel ispatı.

Deniz, güneş, kum, ılıman iklim...

Var mı Ege’den güzeli...