HABERTÜRK

Mini ve bikini


20 Kasım 2012

Cengiz Abazoğlu’nun Kelebek’e verdiği röportajda yer alan “Miniler 30 yaşına gelmiş bir kadının gardırobundan kalkmalı. Vücudu ne kadar mükemmel olsa da 35’ten sonra bikiniye de veda edilmeli. Yer çekimi denilen bir şey var. Buna karşı koymak mümkün değil. Siz istediğiniz kadar fit olun, bir insanı gözlerinden anlarsınız” açıklaması, yeni bir tartışmanın fitilini ateşlerken benim de beynim de şimşekler çaktırdı.

Ünlü modacıya ilk itiraz, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’ten geldi. Özkök, “Yarını bekleyemedim” diyerek Hürriyet’in internet sitesinde yayınladığı yazısında Abazoğlu’na karşı çıktı. Uzun zamandan beri eleştirdiğim, yazılarını okumamayı tercih ettiğim Özkök’ü, takdir ettim. Mümkün olsaydı ben de aynı gün Abazoğlu’na cevabı yapıştırmak isterdim. Ve şöyle yazardım; “Sevgili Abazoğlu, bu durum kadının kendine nasıl baktığınla alakalı. 20 yaşındaysan ama kendine iyi bakmı-yorsan, bikini de mini de yakışmaz.  Ama spor yapmış, kendine iyi bakmış 40-45 yaşındaki bir kadın istediğini giyer. Bakın örnek; Jennifer Lopez,  hatta Madonna, hatta Ajda Pekkan...”

Burada kendimi de dahil ederek gerek birçok isim sıralayabilirim. Kırk yaşımı çoktan geçmiş olmama rağmen (her nedense özellikle bu sene) mini etek giymekten büyük keyif alıyorum. Mini eteğimin altına giydiğim spor ayakka-bılar, bapetler ya da çizmeler üzerimde hiç de sakil durmuyorlar. Hatta uzun etekten daha çok yakıştığına inanıyo-rum. Görüntü kirliliği yaratmadığım sürece mini de bikini de giyer çıkarım. Kimse karışamaz. Bence Abazoğlu en kısa zamanda bir göz doktoruna gözüksün ya da mesleğe veda etsin.

KIYAMET TURİZMİ

21 Aralık yaklaşırken, Maya takvimine göre bu tarihin dünyanın sonu olacağı yolundaki söylentilere inanan inanıyor, inanmayanlar da benim gibi dalgasını geçiyor.  Mayalar’ın bugünkü torunları bile söylentilere ve kehanetin yanlış yorumlanmasına isyan etmişler. Hatta, Guatemala’da yaşayan Maya kökenlileri temsil eden Oxlaljuj Ajpop adındaki topluluğunun lideri Felipe Gomez konuyla ilgili oldukça sert bir açıklama yapmış; “Aldatmaca, yalan ve gerçeğin çarpıtılmasına karşı sesimizi yükseltiyoruz.Takvimimizdeki zaman döngüsü hakkında söylenenler doğru değildir.” Gördünüz mü telaşa gerek yok...! Konu hakkında beyinlerini ve çenelerini yoranlara duyurulur!