HABERTÜRK

Merkezde parti


13 Kasım 2014

90’ıncı yaşını geçtiğimiz cumartesi akşamı kutlayan 9. Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’in doğum günü partisinde kimler kimler yoktu ki... İsmet Sezgin, CHP Milletvekili Mehmet Haberal, Sinan Aygün, Esat Kıratlıoğlu, Ali Naili Erdem, Cavit Çağlar, Yaşar Topçu, Ufuk Söylemez, Mehmet Ali Bayar, İlhan Kesici, Mehmet Dülger, Orhan Keçeli, Latif Sakıcı, Adnan Türkoğlu, Edip Safter Gaydalı, Latif Sakıcı, Nahit Menteşe, Hasan Ekinci... İsimler saymakla bitmez. Demirel’e yıllarca siyasette eşlik etmiş olan bütün dostları o gece yanındaydılar.

Eh bu kadar eski kurt siyasetçi bir araya gelirde siyaset konuşulmaz mı?

Merkezde siyasi bir parti oluşumundan söz edildiğine kulak misafiri oldum. Kimler kuruyor ya da kurmak istiyorlar tam olarak bilmesem de Milli Merkez hareketinin öncülerinden eski bakanlarımızdan Ufuk Söylemez’in başı çektiği bir gerçek.

Sayın Söylemez ile doğum günü gecesi ayak üstü yaptığımız sohbette; “Türk Milleti’nin herkesi kucaklayacak yeni bir partiye ihtiyacı var. Merkezde herkese hitap edecek, bütün kitleleri bir araya getirebilecek bir parti oluşumu içindeyiz” açıklaması yaptı. Ben de Sayın Ufuk Söylemez’e; “Eğer her kesimi kucaklayacak bir parti olacaksa mutlaka CHP’den istifa eden Emine Ülker Tarhan’la görüşün. Kendisi ile iş birliğine girin. Eğer ayrı ayrı gruplar oluşursa yine sonuç alınamaz. Güç birliği yapmak şart. Hatta kendisine genel başkanlık teklif etmeyi bile düşünün” diyerek kulağına kar suyu kaçırdım. Merkezde hayırlı bir şeyler olacak gibi gözüküyor. Ne diyelim, hayırlısı...

 

 

Dikkat domuz çıkabilir

Komik ama gerçek İstanbul’u domuzlar bastı. Sarıyer ve Bebek’te, denizden yüzerek kıyıya çıktığı sanılan yaban domuzlarından sonra şimdi de İstanbul Boğazı sularında üçüncü kez karşılaşılan domuz Kuzey Ormanları’na uzak bir bölgede, Tophane rıhtımından karaya çıkarılmış.

Geçtiğimiz hafta İstanbul Bebek’te denizden yüzerek kıyıya çıktığı varsayılan yaban domuzunun bir yalının bahçesine girerek paniğe yol açması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Olur, bunlar magazinsel şeyler. Bütün hayvanlar iyi yüzer” diyerek yaşanan olayı gayet normal karşılamıştı. Ormanları, ağaçları keser doğada yaşayan hayvanların yuvalarını yıkar, ortadan yok eder, yerlerine de kendinize ev yapmaya kalkarsanız olacağı budur.  Onlar da gelirler seninle birlikte şehirde yaşamak isterler.

Daha durun bunlar başlangıç. Siz doğanın dengesini bozdukça doğada bir şekilde mutlaka buna karşılık verecektir.