HABERTÜRK

Maksat muhabbet olsun


16 Mart 2011

Garip bir ülkede yaşadığımıza her geçen gün daha fazla inanmaya başladım.

Olay olsun da, ne olursa olsun.

Hazine bulmuş gibi günlerce bütün kanallar tamamen aynı konuya odaklanırlarken, gerçek gündem ise tamamen unutuluyor. Bu da bizleri yönetenlerin işlerine geliyor.

Zaten beklenmedik bir olay olmaz ise kendileri hemen yeni bir gündem yaratıyorlar.

Bizler de balık hafızalı Türk insanları olduğumuzdan anında bir olaydan diğerine geçiş yaparak inanılmazı gerçekleştiriyor, eski olayları hafızalarımızdan siliveriyoruz. Aslında bekleneni yapıyoruz. Çünkü her hafıza kaydının belli bir kapasitesi vardır.

Fazlasını siler...

Hafıza kayıtlarının kapasitesini bilen yetkili makamlar da dozajı ayarlıyorlar.

İşte sizlere ispatı... Birkaç tanıdıktan en son hatırladıkları gündem yaratan olayları sıralamalarını rica ettim.

Hepsi ortak noktada birleşerek bir ay önceki ilk olay olarak Oda Tv baskınını söyledi. Ardından meşhur İklim Bayraktar olayı.

Gazetecilerin tutuklanması konuşulurken olay bir anda belden aşağı indirildi ve İklim Bayraktar isminde bir kadın gündeme oturdu.

Tam 4 gün 4 gece İklim Bayraktar ile yatıp kalktık. Japonya depremi ve tsunami hem bizim hem de İklim Bayraktar’ın kurtarıcısı oldu. Son 140 yılın en büyük felaketinin kurtarıcısı olacağı Bayraktar’ın bile aklına gelmezdi.

Bütün dünya ile birlikte dehşet içinde Japonya’da yaşananları izledik. Tsunami’nin etkisiyle, gemi ile arabanın yan yana yüzdüğüne, uçakların sinek gibi savrulduğuna, bir yerleşim bölgesinin neredeyse tamamının yok oluşuna, insanların çaresizliğine, gerçek hayatta ilk kez şahit olduk. Sanki bir film sahnesi izler gibi bütün dünya izlerken biz de izledik. Ama bir farkla... Onlar bu dehşet görüntülerini ara ara yayınlarlarken bizim televizyon kanallarımız aynı sahneleri defalarca bıktırana kadar verdiler.

Fakat yine olan oldu...

Bu defa da İbrahim Tatlıses vuruldu...

Japonya’da yaşanan 140 yılın en büyük felaketini bir kenara bıraktık ve İbrahim Tatlıses’in vurulduğu caddenin trafik lambalarına kadar dikkat kesildik.

Nerede, nasıl, kaç kez vuruldu? Hastaneye kimler geldi kimler gitti?

En son ne dedi?

En son ne yedi?

.......???

????...

Oda Tv, İklim Bayraktar, Japonya, ..........?

Bir aydan geriye gitmeyi düşünmeyin bile. Çoktan unuttuk gitti!